3 miejsce w IX Memoriale im. Mariusza Gierczaka!

07 lutego 2022, godz. 09:34, 241 wyświetleń

W dniu wczorajszym na Hali Sportowej w Arłamowie odbył się IX Memoriał im. Mariusza Gierczaka. Drużyna Żurawianki swoje zmagania rozpoczęła w grupie B od meczu z Team Gierka, w którym pomimo wielu okazji do zdobycia bramki padł bezbramkowy remis. Drugie spotkanie to pojedynek z ligowym rywalem LKS Nakło. W pierwszych minutach spotkania po nieporozumieniu defensywy tracimy bramkę i jesteśmy zmuszeni gonić wynik. Ta sztuka udaje nam się za sprawą dwóch trafień A. Bajwoluka, dzięki czemu na swoim koncie inkasujemy 3 pkt. W ostatnim spotkaniu, które jak się później okazało decydowało o wyjściu z pierwszego miejsca w grupie, przegrywamy 0:1 z Wiarem Huwniki.

Wychodząc z drugiego miejsca w grupie w półfinale trafiliśmy na obecnego lidera rozgrywek przemyskiej A-klasy - Biało-Czerwonych Kaszyce. Przegrywając 0:1 w końcowce spotkania próbowaliśmy odwrócić losy spotkania, ale zbyt mocne "odsłonięcię się" pozwoliło rywalom na zaaplikowanie nam jeszcze dwóch trafień. W meczu o trzecie miejsce mieliśmy okazję do rewanżu za grupową porażkę z Wiarem Huwniki. Jak mamy w zwyczaju, takich okazji nie marnujemy. Po bramkach M. Bąka oraz G. Kowala pokonujemy Wiar 2:0 i zajmujemy najwyższe w naszej historii występów na Memoriale im. Mariusza Gierczaka - 3 miejsce!

Indywidualną nagrodę Bramkarza Turnieju otrzymał nasz wychowanek Kamil Bojko!

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za sportową rywalizację w duchu fair-play i wzajemny szacunek. Równie serdecznie dziękujemy organizatorom za kolejne zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu, oraz świetną organizację!

Drużyna Żurawianki: Kamil Bojko, Kamil Podolak, Grzegorz Beer, Adrian Bajwoluk, Krzysztof Bajwoluk, Maciej Bąk, Jarosław Gawłowski, Grzegorz Kowal

Wyniki:

Grupa B:

Żurawianka - Team Gierka 0:0

Żurawianka - LKS Nakło 2:1 (2x - A. Bajwoluk)

Żurawianka - Wiar Huwniki 0:1

Półfinał:

Żurawianka - Biało-Czerwoni Kaszyce 0:3

Mecz o 3 miejsce:

Żurawianka - Wiar Huwniki 2:0 (M. Bąk, G. Kowal)

Marcin Inglot
marcin.inglot92@gmail.com