Arcytrudne, arcyważne....!!!!

08 maja 2022, godz. 00:28, 255 wyświetleń

ŻURAWIANKA - GWIAZDA MAĆKOWICE

godz. 17:00 dnia 08.05.2022 r.

Po łatwych punktach z Hureczkiem a właściwie po darmowych punktach przed Żurawianką bardzo trudny, wymagający i nieobliczalny przeciwnik Gwiazda Maćkowice. Mecz będzie o tyle trudniejszy, że to pojedynek derbowy a wata kich pojedynkach można wszystkie statystyki zostawić daleko za sobą tu obowiązują inne zasady. Ponownie należy przypomnieć mecz z dnia 13.05.2017, gdzie długo Żurawianka prowadziła 4 : 1, aby w konsekwencji przegrać 5 : 7. Takich dramatycznych przegranych meczów jak i zwycięskich można by tu przytoczyć kilka a opowiadać o nich jeszcze dłużej. Ten mecz z wielu względów musimy wygrać żeby utrzymać się blisko peletonu zmierzającego do utrzymania. Gdy przegramy to sytuacja Żurawianki będzie bardzo trudna. Musimy się przygotować, że ten najbliższy mecz będzie bardzo ciężki na pewno wymagający i kibicom przysporzy wiele emocji. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: Tęcza Kosienice - Korona Trójczyce, Wiar Krówniki - LKS Nakło, Unia Fredropol - pauzuje, Pogórze Dubiecko - Strażak Sośnica, Cresovia Kalników - Fort Jaksmanice, Motor Grochowce - B.-Cz. Kaszyce, San Hureczko - War Huwniki.

Pierwszy mecz odbył się dnia 09.09.2015 r. Gwiazda – Żurawianka 1 : 1 (1 : 0) po bramce Mazura z karnego; 2) Dnia 24.04.2016 r. Żurawianka – Gwiazda 4 : 2 (1 : 0) po bramkach: 2 – Pukas, 1 – Gawłowski, Kohut; 3) Dnia 25.09.2016 r. Żurawianka – Gwiazda 1 : 2 (0 : 0) po bramce Kohuta; 4) Dnia 13.05.2017 r. Gwiazda – Żurawianka 7 : 5 (1 : 4); K. Bajwoluk, Biały, Kohut, K. Kucharski, Majcher; 5) Dnia 08.10.2017 r. Żurawianka – Gwiazda 1 : 2 (0 : 0), Kamler; 6) Dnia 27.05.2018 r. Gwiazda – Żurawianka 2 : 3 (0 : 1), Kohut (k), Górniak, K. Bajwoluk; 7) Dnia 28.10.2018 r. Żurawianka – Gwiazda 0 : 2 (0 : 1); 8) Dnia 02.06.2019 r. Gwiazda – Żurawianka 1 : 0 (1 : 0); 9) Dnia 31.08.2019 r. Żurawianka – Gwiazda 2 : 2 (2 : 1), 2 – Ł. Bąk; 10) Dnia 07.11.2020 r. Żurawianka – Gwiazda 3 : 3 (1 : 2), Bajwoluk, Biały, Rodzeń; 11) Dnia 06.06.2021 r. Gwiazda – Żurawianka 2 : 1 (2 : 0), Hajduk. Dnia 03.10.2021 r. Gwiazda – Żurawianka 1 : 1 (0 : 0), K. Bajwoluk. Bilans bezpośrednich pojedynków w punktach 10 : 22, w bramkach 22 : 28. W Żurawicy: 6 : 12 w punktach i 12 : 15 w bramkach. W Maćkowicach: 5 : 11 w punktach i 11 : 14 w bramkach.

Zestawienie powyższe wyraźnie wskazuje, że faworytem nie będzie Żurawianka, a mecz zapowiada się niezwykle interesujący i zapewne zacięty. Gwiazda ostatnio wygrała z Fortem Jaksmanice 3 : 2 przegrywając już 2:0. Dlatego trzeba być skoncentrowanym aż do 90 minuty bo wszystko może się zdarzyć.  W pozostałych meczach: Kosienice podejmują u siebie Trójczyce. I właśnie na swoim boisku Tęcza nie ma w zwyczaju przegrywać więc i tym razem powinno być podobnie. Wiar Krówniki podejmuje u siebie Nakło, w tym meczu nie ma co patrzeć na pozycje w tabeli, Wiarowi będzie bardziej zależało i dlatego punkty zostaną raczej w Krównikach. Dubiecko podejmuje u siebie Strażaka i myślę, że po trudnym spotkaniu 3 pkt. zostaną jednak w na Pogórzu.   Kalników powinien u Siebie poradzić sobie z Jaksmanicami i zgarnąć całą pulę. Punkty stracą Grochowce w meczu z liderem a San Hureczko w meczu z Huwnikami będzie chciał zmazać mała wpadkę z przed tygodnia. Do końca ligi nie licząc niedzielnego meczu zostało 6 kolejek dla Żurawianki właściwie 5 bo przed nimi pauza.  Więc do zdobycia pozostaje jeszcze 15 pkt. a mierzyć się będziemy kolejno z: Kalnikowem, Kosienicami, Nakłem, Trójczycami, i Unią Fredropol. Widać po tym zestawieniu, że o każdy punkt będzie bardzo ciężko i aż do ostatniej kolejki możemy drżeć o losy Żurawianki.. Oby szczęśliwe! POWODZENIA ŻURAWIANKO!

Jarosław Gawłowski
jarek.gawlowski@gmail.com