29 sierpnia 2022, godz. 14:24, 218 wyświetleń

ŻURAWIANKA – GWIAZDA MAĆKOWICE 0 :  3 (0 : 2)

Żurawianka: Bąk M. – Gawłowski, Podolak (60’ Kluz), Beer, Wrona – Krzyk (85’ Hop), Bąk Ł., Majcher – Wilkos, K. Bajwoluk (85’ Inglot), Wilkos.

Gwiazda:

Sędziował: Michał Kazimir (Przemyśl).

Widzów: 150.

Wyniki pozostałych par: LKS Nakło - Wiar Krówniki 2:2, Pogórze Dubiecko – Czuwaj Przemyśl 0:6, Polonia II Przemyśl - Viking Orły 1:2, Tęcza Kosienice – Cresovia Kalników 3:4, San Hureczko - Granica Stubno 1:0, Unia Fredropol – Fort Jaksmanice 3:0, LKS Batycze – Korona Trójczyce 0:0.

Żurawianka w tym meczu liczyła na przełamanie złej passy z Gwiazdą oraz chciała wygrać pierwszy raz na własnym boisku. Gwiazda wzmocniona byłymi zawodnikami Motoru Grochowce liczyła na 3 pkt. w Żurawicy. Gospodarze wystąpili z konieczności w bramce z Maciejem Bąkiem nominalnym obrońcą. W I połowie dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Żurawianki jednak nic z tego nie wynikało. Gwiazda grała długimi piłkami na braci Pawłowskich, i w 20’ minucie po takim dośrodkowaniu z drugiej linii Arek Pawłowski zgrał głową do niepilnowanego kolegi, który zdobył bramkę na 1:0 dla Gwiazdy. Druga stracona bramka przez gospodarzy padła w 30’ po zagraniu prostopadłym w pole karne, po którym zawodnik Maćkowic w sytuacji sam na sam zdobył bramkę na 2:0 dla Gwiazdy.  W I połowie Żurawianka dwa razy stawała przed szansa zdobycia  bramki za sprawą Bajowluka i Majchera. W II połowie to Żurawianka zdominowała gości. Dłużej utrzymywała się przy piłce, jednak rzadko stwarzała sobie sytuacje strzeleckie. A jeśli już stwarzała to niestety nie wykorzystywała. A było ich kilka, kolejno: Bajwoluk nie trafił oddał wprost w ręce bramkarza, również Wilkos po dośrodkowaniu uderzył z linii 5 metrów wprost bramkarza. Goście atakowali sporadycznie kontrami i po błędzie obrony w 80; A. Pawłowski zdobył 3 bramkę dla Gwiazdy tym samym ustalając wynik końcowy spotkania. W najbliższą środę nasi zawodnicy jadą do Stubna na mecz z tamtejszą Granicą, trzymamy kciuki za korzystny wynik.