Czas na Derby .Pojedynek z LKS Batycze już w sobotę.

11 maja 2023, godz. 12:47, 149 wyświetleń

LKS Żurawianka - LKS Batycze dnia 13.05.2023 godzina 17.00

Mecz o mistrzostwo “ A KLASY PRZEMYŚL”  XXV KOLEJKA

Mecz z Batyczami będzie okazją aby polepszyć swój dorobek punktowy.

Z drugiej strony kibice oraz sympatycy Żurawianki będą prowadzić ożywioną dyskusje o latach ubiegłych . W kadrze naszego przeciwnika znajdują się piłkarze , którzy niegdyś stanowili bardzo ważny element naszej drużyny .Duet Marcin Mach , Maciej Bąk tworzyli podstawy naszej obrony , kiedy toczyliśmy zacięte boje na szczeblu IV ligi podkarpackiej .Pan Marcin Mach dołączył do Żurawianki w sezonie 2006/2007 wiosną w zastępstwie Pawła Załogi , odchodzącego do “przemyskiej Barcelonki”

Spędził w naszych barwach cztery i pół roku na ogół będąc pierwszym wyborem trenerów. Zapamiętam go jako bardzo solidnego stopera, który uprzykrzał życie wielu napastnikom.

Będzie okazja do wspomnień.

Drugi zawodnikiem wartym uwagi będzie Maciej Bąk (wychowanek Żurawianki , który w tej rundzie występuje w barwach Batycz)

Ten zawodnik występował w Naszym klubie na prawie każdej pozycji ,również bramkarza. Piłkarz i trener Żurawianki , znana i lubiana postać w Naszym klubie. Za swoich najlepszych czasów piłkarz , który posiadał dobre wyprowadzenie futbolówki oraz bardzo waleczny zawodnik.

Konrad Majcher natomiast to gracz , który w warunkach naszej A klasy posiada umiejętność gry kombinacyjnej.

Solidny pomocnik bardzo waleczny.( również wychowanek Żurawianki.

Tomasz Szymański opiekun gości  również ma swojej przygodzie z piłką czas gry na boku obrony w Żurawicy

Z nim w składzie w sezonie 2017/2018 wywalczyliśmy drugie miejsce z dorobkiem 50 punktów , ustępując jedynie drużynie Fortu Jaksmanice . Występował dla Klubu na boiskach A i B klasy.

Mamy między tymi drużynami wiele cech wspólnych .Batycze podobnie jak my zajmują miejsce w dolnej części tabeli.

Forma obu zespołów w ostatnim czasie jest niemal identyczna .Nasz rywal będzie podwójnie zmotywowany , gdyż po starciu z nami czeka ich seria meczów z czołówką ligi.

Batycze posiadają większy margines błędu od Naszego ponieważ zgromadzili 22 punkty plasując się na 13 –stej pozycji .

Jak zapowiadał w wywiadzie dla “ Jarosław Piłka Lokalna” zawodnik LKS Batycze Piotr Głogowski , goście przyjadą do Maćkowic po pełną pulę punktów.

Nastawiam się zatem , na mecz walki bez wyraźnego faworyta.

Osoby , które tęsknią za IV - ligowymi zmaganiami powinny przyjść na sobotni mecz.

Kibicu przyjdź na mecz .Wesprzyj swoją drużynę .

#1928 #GramydlaWas95lat

Adrian Domański