DOKŁADNIE 62 LATA TEMU!

20 marca 2022, godz. 07:33, 213 wyświetleń

DOKŁADNIE 62 LATA TEMU!

Jak ten czas leci! Dokładnie 62 lata temu, w dniu 20.03.1960 roku Żurawianka rozpoczynała sezon w czwartej klasie rozgrywkowej w Polsce, w dawnej A klasie, meczem na własnym boisku, ale bez szatni i bez żadnego zaplecza socjalnego, na boisku ogrodzonym z bieżnią, ale bez ukończonych wałów i żadnej ławki dla widzów. Nie oznacza to, że widzów nie było. Przeciwnie, nie liczyłem, ale mecz przyciągnął całe rzesze mieszkańców wsi, głównie młodzieży i dzieci obojga płci, a także starszego pokolenia. Był też, jak zawsze wierny kibic, ksiądz Jan Obara! W mroźne popołudnie ze wszystkich stron wsi kierowały się rzesze na boisko. Przeciwnik LZS Przybyszówka z podrzeszowskiej wsi. Żurawianka w składzie: Mazur – Łaba, M. Wojtaszek, J. Marszałek – E. Włoch, Horejda – Podolak, Fiołek, Rokitowski, Wojakowski, Skwarko a w rezerwie: Sielski, Nebelski, Wardęga, M. Partyka, R. Partyka. Wynik obiecujący 4 : 0 (2 : 0). W następną niedzielę wyjazd do Rozwadowa, za Stalową Wolę. Szykowały się duże emocje. A dzisiaj mieliśmy grać na swoim boisku w siódmej klasie rozgrywkowej, którego nie mamy, nie mamy jeszcze wielu rzeczy! I O CZYM TU PISAĆ?

2022-03-20