DOKŁADNIE 62 LATA TEMU!

13 kwietnia 2022, godz. 19:00, 136 wyświetleń

DOKŁADNIE 62 LATA TEMU!

Tak się składa, że dokładnie 62 lata temu, też w Wielką Sobotę, dnia 16.04.1960 r. Żurawianka grała po sąsiedzku z rezerwą przemyskiej Polonii, na nieistniejącym dziś obiekcie, który znajdował się przy ulicy Brudzewskiego, w miejscu dzisiejszej Galerii „Sanowa”. Pamiętam jak młodzi chłopcy rywalizowali o miejsce na istniejącym do dziś bunkrze linii Mołotowa, z którego był dobry widok na boisko Polonii ustawione wówczas prostopadle do brzegu Sanu. Oglądałem ten mecz wewnątrz, bo na bunkrze nie było miejsca. Przechodząc przez drewniany most, jaki był w miejscu dzisiejszego mostu im. Ryszarda Siwca, spotkałem Jana Błachutę i razem z nim wszedłem na mecz nie płacąc za wstęp. Ten derbowy mecz wygraliśmy 4 : 2 (2 : 0) po dwóch bramkach Fiołka i po jednej Rokitowskiego oraz Skwarki. Po świętach dowiedziałem się z gazety, że Żurawianka jest wiceliderem, z tymi samymi punktami co Stal Gorzyce. Po cichu w niektórych kręgach wieszczono nawet awans do III ligi! W szkole bez zmian, euforia trwała na dobre, dobre były też nastroje przed meczem w Żurawicy ze Spartą Leżajsk.

Mecz z liderem tabeli, z drużyną Kaszyc, pomimo wielkiej ambicji i pięknych bramkach Łukasza Bąka z wolnego, pokazał też przykry fakt, że zbyt łatwo tracimy bramki z własnej winy. Jedna obciąża bramkarza, który źle ustawił się w bramce i przepuścił piłkę strzeloną lobem za kołnierz. Cztery pozostałe bramki to wina obrony, która dwukrotnie nie asekurowała bramkarza w momencie wyplucia przez niego piłki po silnym i niebezpiecznym strzale. Wyniki pozostałych meczy są raczej sprzyjające dla Żurawianki, a odstęp naszej drużyny do bezpiecznego miejsca nie uległ zmianie. Najbliższa kolejka jest dla nas bardzo ważna. Mecze w Kalnikowie, Maćkowicach, Hureczku, Grochowcach i Kaszycach mają dla nas bardzo istotne znaczenie, tym bardziej, że pragniemy wygrać ze Strażakiem. Można też oczekiwać porażek Cresovii, Gwiazdy, Korony, Motoru i Wiaru Huwniki, a to byłoby dla nas pięknym świątecznym prezentem.

Śnieg pokrzyżował rozgrywki, ale w II lidze niemal pewnym spadkowiczem do naszej III ligi jest Hutnik Kraków. Tak samo z III ligi pewnym spadkowiczem jest Wólczanka, poważnie zagrożony jest Sokół Sieniawa, a także Korona Załęże (Rzeszów), co zwiększy ilość spadkowiczów z naszej IV ligi. W IV lidze niemal pewnymi do spadku są MKS Kańczuga i Orzeł Przeworsk, a niepewnym jest Piast Tuczempy. Szczęśliwie ratuje się Polonia Przemyśl. W klasie „O” bez szans uratowania się są Czuwaj Przemyśl i GKS Orły, a w grupie zagrożonej są jeszcze Orzeł Torki i Granica Stubno. W ten weekend te ostatnie wymienione drużyny raczej są bez szans na zdobycie choćby punktu i dalej trzeba się liczyć, że z naszej A klasy spadnie jeszcze 4 drużyny (bez Leśnika Bircza). Aktualnie musimy jeszcze wyprzedzić dwie drużyny i żadnej nie dać się wyprzedzić. Jest to możliwe, ale niezwykle trudne! O TYM TRZEBA MYŚLEĆ, DZIAŁAĆ I PISAĆ!

2022-04-13