03 kwietnia 2023, godz. 13:32, 383 wyświetleń

Gwiazda :Maćkowice - Żurawianka Żurawica 1 ;4 (1 ;3)

Gwiazda :  Juszczyński Damian ,Buksa Radosław ,Domin Marcin Hamryszczak Marcin ,Kazek Adrian ,Kostecki Wojciech .Orzechowski Arkadiusz Partyka Volodymyr Pasternak Mateusz   Pawłowski Arkadiusz ,Szyndlar Piotr  Ławka : :Buchtalarz Jakub Hataś Hubert ,Horbaczek Piotr ,Kijanka Kamil

Żurawianka Żurawica : Trzeciak , Zabłocki , G.Beer , Paska , Kowalski, Gawłowski, Podolak, Owoc, A. Bajwoluk - Wilowski, Cybulski
Rezerwa: A. Kozak, D. Kozak, Maksym, Piejko, Hoitsak

1 ;1 Kacper Wilowski 5’

1; 2 Oskar Cybulski 17’

1 ;3 Adrian Bajwoluk 25’

1 ;4 Adrian Bajwoluk 90’ +3

Zwycięstwo zawsze cieszy. Piłka nożna to prosta gra, kto popełni mniej błędów wygrywa.

Prześledzimy razem z czytelnikami sposób w jaki padł każdy gol . Jedna z pierwszych akcji miejscowych przyniosła już efekt bramkowy. Najsprytniejszy w polu karnym Żurawianki okazał się

Orzechowski , który perfekcyjnie wyskoczył do główki ubiegając naszą obronę i pokonując bezradnego Trzeciaka w sposób podany wyżej .Ta bramka obciąża na spółkę naszych stoperów i bocznego obrońce( nie w sensie dosłownym , tylko zawodnika , który w tej akcji pełnił tą rolę) .

Goście po utracie bramki postanowilii zawalczyć o korzystny wynik. Dopięli swego już w 5’ za sprawą precyzyjnego uderzenia Wilowskiego. Szybko uzyskany remis ośmielił “Żurałkę “ do częstego konstruowania akcji ofensywnych w nadzei na zwycięstwo .

Wartym uwagi jest fakt , że nasza drużyna postanowiła zmienić sposób rozegrania futbolówki od tyłu , korzystając chętnie z długich piłek , co zminimalizowało ryzyko utraty bramki do minimum .

Tu warto wspomnieć o naszych stoperach , którzy starali się z pominięciem drugiej lini uruchomić duet Cybulski i Wilowski długimi podaniami. Przed trafieniem naszej “9” na 2:1 jeden z naszych graczy pokusił się o niegrożny strzał, który padł łupem bramkarza gospodarzy.

W 17 ‘ nastąpiła ważna chwila dla Cybulskiego, który 2 kwietnia 2023 otworzył swoje konto bramkowe w naszych barwach .Wszyscy mamy nadzieję ,że to dopiero wstęp w dokonaniach na rzecz naszej drużyny nowego snajpera naszej żurawickiej ekipy .

Ważnym aspektem w grze napastnika jest , to żeby dochodził do sytuacji, skutecznośc przyjdzie z czasem .

W 25 ‘ wynik pierwszej połowy ustalił Adrian Bajwoluk.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Gwiazdy Maćkowice , która to przejęła inicjatywę w tej części gry raz po raz przeprowadzając ataku na bramkę Bartka Trzeciaka. Mieliśmy w tej połowie do czynienia z dużą ilością akcji ofensywnych gospodarzy , jednak niska skuteczność miejscowych doprowadziła do tego ,że nie powiększyli oni swojego dorobku bramkowego .

Przed spotkaniem apelowałem o pomoc wśród naszego zespołu .Należy wspomnieć o defensywnych rzutach wolnych i zachowaniu zawodników ofensywnych polegające na wsparciu drużyny w obronie w czasie gdy Gwiazda wykonywała stałe fragmenty gry pod naszą bramką. Trzeba pochwalić też drużynę za ustawienie jednego z graczy przy słupku w sytuacji kiedy przeciwnik egzekwował rzuty wolne .

Trzeba pochwalić naszą ekipę za skuteczność i pamiętać że mogliśmy wygrać wyżej (Cybulski w pierwszej połowie , który nie wykorzystał 100% sytuacji po podaniu partnera z pierwszej połowy

A także o sytuacji młodego Jakuba Owoca z drugiej połowy , kiedy to po podaniu skrzyłowego przyjął tak jak trzeba futbolówkę , decydując się posłać piłkę ponad bramką .

W ostatniej akcji meczu plasowanym strzałem awój “ dublet” uzyskał Adrian Bajwoluk , najlepszy gracz tego spotkania.