GKS Viking faworytem . Czy Żurawianka sprawi niespodziankę?

13 kwietnia 2023, godz. 09:54, 316 wyświetleń

GKS Viking Orły - Żurawianka Żurawica dnia 16.04.2023 godz.16.00

Przed Naszym zespołem , kolejne bardzo trudne spotkanie. W niedzielę udamy się do Małkowic , aby zmierzyć się z wiceliderem rozgrywek. Nasz przeciwnik zgromadził 40 punktów , plasuje się na drugiej pozycji w tabeli. Nasza ekipa będzie musiała stawić czoła , wyżej notowanemu rywalowi.

Gospodarze w swoich szeregach posiadają graczy, którzy zasmakowali gry w IV lidze podkarpackiej są to Rajmund Gorczyca i Łukasz Tyrawski  , niegdyś reprezentujący nasze barwy.

Trzeba powiedzieć , że  gospodarze niedzielnego starcia  są ekipą doświadczoną i stabilną kadrowo.

Żurawianka wciąż potrzebuje czasu aby wypracować  pewne automatyzmy , zgrać się ze sobą , poprawiać pewne mankamenty , dlatego w takim spotkaniu nie szukałbym jakiejś głębszej oceny Naszej drużyny. Sympatycy klubu nie mogą żyć przeszłością , musimy oceniać z pozycji terażniejszej .

Zestawiając przykładowo Grzegorza Beera , bądż jego imiennika Paskę ze stoperami typu Paweł Załoga , czy Marcin Mach uzyskamy spektakularną porażkę naszych obecnych obrońców.

Wynika to z tego , że nasz “przemyski zaciąg” posiadał znaczne doświadczenie w IV lidze i wyżej.

( minimum tego duetu to V liga ) , jeśli weżmiemy pod uwagę samego Marcina Macha( mam na myśli występy dla Czuwaju przed transferem do Żurawicy) .Dlatego ja osobiście apeluję o dużą wyrozumiałość dla Naszego obecnego duetu środkowych obrońców ,którzy jeszcze muszą nabrać większej ogłady , nauczyć się swoich boiskowych zachowań .

Z kibicowskiego punktu , widzenia nie mogę też zestawić naszej obecnej lini pomocy z takimi

Postaciami jak Krystian Gręda czy Wojciech Pilawa. Przed laty  wielką klasę w pomocy prezentowali Łukasz Bąk , czy Jacek Harłacz, który to w swoich występach dla Żurawianki zdawał się mieć nieskończone pokłady energii aby biegać od pola karnego do pola karnego.

Dzisiaj gracze o takim profilu , byliby skarbem dla Naszej ukochanej drużyny , toteż nasi sympatycy muszą uzbroić się w cierpliwość w stosunku do obecnej drużyny , która postara się o jak najkorzystniejszy  rezultat naszej drużyny z  wyżej notowanym przeciwnikiem dnia 16 kwietnia 2023 roku.

Dzisiaj posiadamy w bramce Bartka Trzeciaka , niegdyś naszej bramki strzegły takie postaci  jak ;

-Marek Galanty

-Robert Kurosz

-Piotr Cisek

Czytelniku zastanawiasz ię dlaczego wymieniam tak zacne grono zawodników , którzy w czasach  wczesnej młodości autora nimniejszego tekstu reprezentowali Nasz klub? Robię to aby prosić Was o zrozumienie dla naszego nowego zespołu. Pozwólmy zawodnikom  A klasy popełniać błędy. Następnie wyciągać  wnioski. Poprawiajmy niewielkie niedokładności , rozmawiajmy ze sobą. Drużyno  , jeśli twój  mniej doświadczony  kolega popełni błąd starajmy się , wspólnie zaradzić konsekwencjom na przykład takim jak strata gola ( póżniej , niech ktoś doświadczony wyjaśni cierpliwe co dany gracz w danej sytuacji zrobił źle ) aby unikać takiej sytuacji .Musimy nauczyć się cierpieć bez piłki , mądrze przesuwać gdyż gospodarze tego meczu mają dużo jakości w swym składzie.

Nasz zespół najprawdopodobniej będzie musiał odpierac zmasowane ataki na naszą bramkę.

W W takich meczach  kluczem do celu jest umiejętny dobór taktyki , wola walki od 1' do  90" gdyż w ten sposób naprawdę możemy osiągnąć dobry rezultat.

Przypuszczam ,że GKS VIKING Orły narzuci nam swoje warunki gry , będzię dążył do jak największego jej posiadania , (piłki) dlatego my jako drużyny musimy współdziałać razem w kwestii pressingu.

Musimy wykonywać go w sposób zorganizowany , broń boże pojedynczy.

Wskazanym byłoby aby , nasi zawodnicy zaczęli stopniowo od prostych zagrań , z biegiem czasu gry pogłębiając poziom trudności.

Będę nudny  i przewidywalny , ale nie możemy tego spotkania przegrać w głowach.

Doceniając klasę rywala nie możemy przegrać już w szatni tego spotkania .

Zawalczmy  wspólnie o lepszy los Naszego klubu.

Naszych Zawodników proszę o podjęcie próby wygrania tego spotkania.

Tylko grając o pełną pulę możemy wywalczyć dobry rezultat.

Sytuacja w tabeli naszej A Klasy mówi jasno , nie możemy odpuścić żadnej rozgrywki, tej niedzielnej także .

DUŻO SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!!!

W meczach 20 kolejki zagrają :

Wiar Krówniki - LKS Batycze 16 kwietnia, 16:00

LKS Nakło - Unia Fredropol 16 kwietnia, 13:00