08 listopada 2023, godz. 10:37, 92 wyświetleń

LKS Żurawianka Żurawica - LKS Nakło /Starzawa 1 : 3 (0 :1 )

Żurawianka : Trzeciak – M. Przybyszek(ż) , Zabłocki, Kowal , Kud ( 46’) , Owoc ( 60 ‘) Podolak ( ż) , Stelmach , Skalski , Wilkos , Wilowski

Rezerwowi : Cybulski ( 60’) ( ź) , Curyło ( 60’) , Jarosz ( 60’) , Maksym ( 46’)

LKS Nakło : Kozak – K . Górniak ( ż ) (70’) , Hiszpan , Krucan ,Mazur , Prajzner , Sierżęga ( ż) , Sromek, Stecyk ( ż) , Winiarski , Halak ( 65 ‘)

Rezerwowi : Gaweł ( 65 ‘) , Mikulec , Zajączkowski (70’ )

Mecz rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem .Piłkarze obu zespołów czekali na sędziów .podczas bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych . LKS Nakło było konkretniejsze w swoich działaniach od pierwszego gwizdka sędziego Sebastiana Rozebajgera . Żurawiance natomiast brakowało siły w swoich uderzeniach na bramkę Rafała Kozaka , który z łatwością wyłapywał uderzenia czy to Wilowskiego czy Kowala lub dośrodkowanie z prawej strony ze stojącej piłki autorstwa grającego tego dnia w pomocy Dawida Wilkosa .

Na prowadzenie gości wyszli po trafieniu Brajana Sromka. Było , to precyzyjne uderzenie po ziemi w kierunku bramki Trzeciaka.

Druga połowa była rozgrywana w deszczu na 2 :0 podwyższył Kacper Winiarski niekryty przez nikogo gdyż , miejscowi zaangażowali większe siły w ataku , a Grzegorz Kowal , który zmienił pozycję w drugiej połowie z napastnika na obrońce upadł na boisko i nie był w stanie doskoczyć do rywala , aby utrudnić mu zdobycie bramki .

Dubletem w tym spotkaniu popisał się Sromek , który ponownie skierował piłkę do siatki gospodarzy w 77 ‘

Honorową bramkę dla Żurawianki zdobył Wilowski z podania Wilkosa w 92 minucie gry , mierzonym strzałem po ziemi .

Dziękuje wszystkim zawodnikom za rozegranie spotkania w tak trudnych warunkach atmosferycznych.