Jeszcze jeden bałagan w terminarzu!

09 sierpnia 2021, godz. 15:33, 336 wyświetleń

WIAR KRÓWNIKI - ŻURAWIANKA

a może

LKS BATYCZE - ŻURAWIANKA

godz.17:00 dnia 15.08.2021 r.

lub ŻURAWIANKA – pauzuje?

Na samym wstępie nowego sezonu mamy tylko zawirowania w terminarzu. Zgodnie z regulaminem rozgrywek poprzedniego sezonu z jarosławskiej Klasy „O” do naszej A klasy spadły zespoły: Motoru Grochowce, Fenix Leszno i Biało-Czerwonych Kaszyce, co pociągło za sobą pożegnanie się z naszą A klasą kolejno: Gromu Wyszatyce, Bizona Medyka, LKS Batycze, Strażaka Sośnica i LKS Ujkowice. Rok temu dość dobrze spisujący się zespół Fenixa Leszno niespodziewanie w lipcu wycofał się z rozgrywek. W tej sytuacji automatycznie przywrócono LKS Ujkowice do gry w A klasie, jednak i ta drużyna zrezygnowała z rozgrywek A klasy, motywując to skąpą kadrą. Zatem z rezygnacji tej musiał skorzystać zespół Strażaka Sośnica, który wszedł do terminarza w miejsce Fenixa Leszno. W piątek dnia 06.08.2021 dowiedzieliśmy się, że kolejny zespół rezygnuje z rozgrywek w naszej A klasie, czyli Wiar Krówniki, co jest wyjątkową niespodzianką! Zespół ten przez cały miniony sezon poważnie konkurował o awans z zespołami Pogórza Dubiecko i w szczególności z Orłem Torki, który ostatecznie awansował! Coś źle się dzieje z naszą lokalną piłką, skoro wywołuje się tyle zamieszania na samym początku nowego sezonu, a szczytem jest rezygnacja czołowego pretendenta do awansu w rozpoczynającym się sezonie. Ciekawym pozostaje, jaką decyzję podejmie OZPN Jarosław? Są dwa rozwiązania: Po pierwsze, w miejsce Wiaru Krówniki przywrócić do A klasy LKS Batycze, lub… Po drugie, pozostawić terminarz bez zmian i kontynuować rozgrywki z piętnastoma zespołami. W pierwszym przypadku, Żurawianka miałaby wyjazd do Maćkowic, a w drugim przypadku – Żurawianka będzie miała odsiadkę. Czekamy na decyzję!

W pozostałych parach grają: Gwiazda Maćkowice - Cresovia Kalników, San Hureczko – Leśnik Bircza, Motor Grochowce - Tęcza Kosienice, Pogórze Dubiecko – LKS Nakło, B.-Cz. Kaszyce - Unia Fredropol, Wiar Huwniki – Fort Jaksmanice, Strażak Sośnica - Korona Trójczyce.

2021-08-09