Komunikat Klubowy

19 kwietnia 2021, godz. 12:09, 321 wyświetleń

W związku z powołaniem do życia nowych rozgrywek SUPERLIGI, przedstawiamy stanowisko klubu LKS ŻURAWIANKA ŻURAWICA na temat nowego tworu.

Uważamy nowe rozgrywki za pogwałcenie jakichkolwiek wartości, które powinien nieść za sobą sport. Kwestie finansowe przysłaniają klubom założycielom piękne idee, które piłka nożna powinna zaszczepiać u młodych ludzi. Stajemy także na straży tradycji piłki nożnej, która zaczyna się u podstaw, pośród lokalnych społeczności. Pragniemy podkreślić, że sport jaki znamy powinien być dostępny dla każdego, a zagarnianie go dla siebie przez najbogatsze organizacje w nim działające uważamy za karygodne.

Co za tym idzie LKS ŻURAWIANKA ŻURAWICA w ramach protestu zdecydowała, aby NIE UCZESTNICZYĆ w rozgrywkach Superligi, zarówno jako jej założyciel oraz zespół zaproszony do rozgrywek.

Michał Węgrzyn
miki2001.04@wp.pl