LKS Nakło stoi na drodze oczekiwania kibiców!

29 września 2022, godz. 07:55, 247 wyświetleń

ŻURAWIANKA – LKS NAKŁO

godz. 15:00 dnia 02.10.2022 r.

Zapraszam wszystkich sympatyków na niedzielny mecz z LKS Nakło, który rozegrany zostanie na własnym boisku w Żurawicy. Już w Trójczycach, pomimo przegranej, Żurawianka pokazała dobrą grę, a w ostatnim meczu z Fortem strzeliła aż jedenaście bramek, przy bardzo dobrej grę, głównie w pierwszej połowie. Trzeba powiedzieć, że z LKS Nakło nie pójdzie nam tak gładko, ale wygrana jest możliwa! POWODZENIA!

W pozostałych meczach grają:

San Hureczko – LKS Batycze, Tęcza Kosienice - Wiar Krówniki, Czuwaj Przemyśl – Fort Jaksmanice, Gwiazda Maćkowice - Cresovia Kalników, Polonia II Przemyśl – Unia Fredropol, Granica Stubno - Viking Orły, Pogórze Dubiecko - Korona Trójczyce.

Mecz zaległy 7 kolejki rozegrany dnia 28.092022 r.:

Żurawianka – Fort Jaksmanice 11 : 3 (6 : 0), po bramkach: 5 – Wilowski, 3 - G. Beer, 1 - Biały, 1 – samobójcza.

Do tej pory nasze drużyny rozegrały w historii siedem spotkań: 1) Dnia 11.11.2018 r. Żurawianka – LKS Nakło 2 : 1 (0 : 1), Kohut, K. Bajwoluk; 4) Żurawianka – LKS Nakło 2 : 2 (0 : 1), 1 – Bąk, 1 sam. (Kapłon); 5) Dnia 15.05.2021 r. LKS Nakło – Żurawianka 0 : 1 (0 : 0), A. Bajwoluk, 6} Dnia 30.10.2021 r. LKS Nakło - Żurawianka 2 : 1 (1 : 0), A. Bajwoluk; 7) Dnia 05.06.2022 r. Żurawianka – LKS Nakło 3 : 3 (1 : 1), M. Bąk, Wilowski, 1 - samobójcza. Bilans bezpośrednich spotkań: 12 : 6 w punktach i 15 : 10 w bramkach dla Żurawianki. W Żurawicy: 8 : 2 w punktach i 13 :41 w bramkach. W Nakle: 4 : 4 w punktach i 2 : 2 w bramkach.

Bilans powyższy trzeba jednak odłożyć na bok, bo drużyna z Nakła obecnie gra bardzo chimerycznie. W ośmiu dotychczasowych kolejkach grała 6 razy na własnym boisku i to w zasadzie z drużynami, z dolnej części tabeli. Żurawianka raczej odwrotnie, bo 2 mecze u siebie i 6 na wyjazdach (w tym w Maćkowicach jako gospodarze), w zasadzie z faworytami rozgrywek (Czuwaj, Viking, Granica), często w eksperymentalnych składach. Tylko w Trójczycach i w pierwszej połowie meczu z Fortem graliśmy w przyzwoitym kadrowo składzie. Były to istotne warunki obu drużyn, że różnica punktowa jest również znacząca. Optymalny skład w Trójczycach pokazał, że stać nas na dobrą grę, a potwierdziła o tym również pierwsza połowa z Fortem Jaksmanice. Mecz niedzielny zapewne da odpowiedź czy potrafimy efektywnie włączymy się do walki o utrzymanie, a już widać, że takie szanse są. Znacznie nadrobiliśmy stosunek bramek, choć mogło być lepiej! Wygrana w niedzielę i dobry wynik w Batyczach może wyprowadzić nas na dobrą drogę ku oczekiwaniu wiernych kibiców. POWODZENIE I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

2022-09-29