Mecz o 6 pkt. nr 2

14 kwietnia 2022, godz. 22:08, 190 wyświetleń

ŻURAWIANKA - STRAŻAK SOŚNICA

godz.13:45 dnia 16.04.2022 r.

W dziewiętnastej  kolejce mierzymy się z drużyną Strażaka Sośnica, która zamyka tabele klasy A i po wycofaniu się z rozgrywek Leśnika Bircza zajmuje ostanie 15 miejsce. Każda drużyna ma swoje kłopoty i widać, że ma je również Strażak. Po mimo tego Żurawiankę w sobotę czeka naprawdę bardzo ciężkie zadanie. Nie będzie łatwo jednak będziemy walczyć o sześć punktów. Zapraszam wszystkich do Maćkowic na ten pod każdym względem bardzo ciekawy mecz. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: Cresovia Kalników - Tęcza Kosienice, Wiar Krówniki - pauzuje, Gwiazda Maćkowice - LKS Nakło, B.-Cz. Kaszyce - Wiar Huwniki, San Hureczko - Korona Trójczyce, Motor Grochowce - Unia Fredropol, Pogórze Dubiecko - Fort Jaksmanice.

Z drużyną Sośnicy Żurawianka spotkała się trzykrotnie, i tak: 1) Dnia 09.08.2020 r. Żurawianka – Strażak 1 : 0 (1 : 0); Dmitrzyk; 2) Dnia 27.06.2021 r. Strażak – Żurawianka 2 : 1 (2 : 0), Majcher. Dnia 05.09.2021 r. Strażak – Żurawianka 2 : 2 (2 : 2), Ł. Bąk, Kohut. Bilans bezpośrednich pojedynków: 4 : 4 w punktach i 4 : 4 w bramkach.

Jak pisałem w zapowiedzi że będzie to mecz o 6 pkt. - nr 2. Pierwszy mecz o przysłowiowe 6 pkt. zagraliśmy z Wiarem Huwniki i wyszliśmy z niego zwycięsko. Teraz czeka nas drugi podobny mecz. Ewentualna przegrana sprawi, że pomimo korzystnego zestawienia par w 19 kolejce nie da nam się odrobić straty do miejsca 13, a rywale mogą nam odskoczyć na 6 pkt. Wygrana pozwoli na zbliżenie się do miejsca 13 i poprawi nam humory przed następnym równie ważnym spotkaniem z Pogórzem Dubiecko. Żurawianka nie może sobie pozwolić na gubienie punktów bo tak naprawdę nikt chyba jeszcze nie wie ile drużyn może opuścić naszą klasę rozgrywkową. Musimy jednak pamiętać, że pomimo zajmowania przez Strażaka 15 miejsca w tabeli z dorobkiem 8 pkt. jest to bardzo groźny i nie wygodny przeciwnik i trzeba się mieć na baczności. Strażak w rundzie rewanżowej przegrał trzy mecze a jeden zremisował, wymieniając po kolei: remisuje z Nakłem 2:2, przegrywa z  Trójczycami 3:2, z z Fredropolem 2:1 oraz z Jaksmanicami 1:0. Jak pokazuje to zestawienie każdy mecz był na styku i jedna akcja mogła przeważyć szalę zwycięstwa na korzyść Sośnicy. Dlatego nie można lekceważyć przeciwnika i zagrać jak najlepiej potrafimy. Jeszcze raz mocno podkreślę, że mecz z Sośnicą dla nas jest walką o 6 punktów i trzeba będzie w ten mecz włożyć dużo serca i umiejętności aby korzystny wynik, po końcowym gwizdku wskazywał jako wygranego drużynę z Żurawicy!

POWODZENIA ŻURAWIANKO!

Jarosław Gawłowski