Miejmy przekonanie, że w Birczy też można!

12 października 2021, godz. 10:29, 477 wyświetleń

LEŚNIK BIRCZA - ŻURAWIANKA

godz.15:00 dnia 17.10.2021 r.

Wywalczenie siedmiu punktów w trzech ostatnich meczach i to na przeciwnikach z najbliższego sąsiedztwa w tabeli, znacznie poprawiło humory kibicom Żurawianki. Ciekawe czy kibice potrafią w podzięce gremialnie udać się do dalekiej Birczy, by pomóc drużynie w kolejnym zwycięstwie? Z pozoru wydawało się, że Leśnik zdany jest tylko na przegrane, jednak tak nie jest, o czym przekonał się ostatnio Fort w składzie z Urbanem i Domaradzkim, tracąc trzy punkty i dwie bramki. Jest to przestrogą dla Żurawianki, że nad Stupnicą łatwo nie będzie. Zapraszam wszystkich kibiców Żurawianki do Birczy, aby spierać naszą drużynę! POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: Unia Fredropol - LKS Nakło, Korona Trójczyce – Wiar Krówniki, Fort Jaksmanice - Tęcza Kosienice, Pogórze Dubiecko - Motor Grochowce, Strażak Sośnica - San Hureczko, B.-Cz. Kaszyce - Gwiazda Maćkowice, Wiar Huwniki – Cresovia Kalników.

Pierwsze dwa odbyły się jeszcze w sezonie 1984/85 gdy drużyna z Birczy występowała pod nazwę Mechanizator Bircza, lecz nie zachowały się wyniki; 3) dnia 30.10.1999 r. Żurawianka – Leśnik 1 : 2 (0 : 1) po bramce Ochenduszki; 4) dnia 21.05.2000 r. Leśnik – Żurawianka 2 : 2 (1 : 2) po bramkach Ochenduszki i M. Dmitrzyka; 5) dnia 03.09.2000 r. Żurawianka – Leśnik 2 : 1 (0 : 1) po bramkach M. Bąka i Korczyńskiego; 6) 06.05.2001 r. Leśnik – Żurawianka 1 : 1 (0 : 1) po bramce Domańskiego; 7) dnia 03.11.2002 r. Żurawianka – Leśnik 4 : 1 (0 : 1), bramki: 2 – M. Dmitrzyk, Ł. Bąk, M. Bąk; 8) dnia 22.06.2003 r. Leśnik – Żurawianka 0 : 5 (0 : 2), bramki: 2 – M. Dmitrzyk, 1 – R. Dmitrzyk, Wajda, Kot; 9) dnia 18.09.2016 r. Leśnik – Żurawianka 4 : 0 (2 : 0); 10) dnia 07.05.2017 r. Żurawianka – Leśnik 3 : 3 (1 : 3), bramki: Stachura, Maksym, Kozak; 11) dnia 20.08.2017 r. Leśnik – Żurawianka 1 : 4 (1 : 3) po bramkach Biały, Kohut, A. Bajwoluk, K. Bajwoluk; 12) dnia 08.04.2018 r. Żurawianka – Leśnik 2 : 0 (1 : 0) po bramkach Kamlera i Mazura. Bilans bezpośrednich spotkań: 18 : 9 w punktach i 24 : 15 w bramkach. Na boisku w Żurawicy: 10 : 4 w punktach i 12 : 7 w bramkach, a na boisku w Birczy 8 : 5 w punktach i 12 : 8 w bramkach.

W maju minęło mi 21 lat od chwili, gdy pierwszy raz byłem na meczu w Birczy, choć wcześniej tę miejscowość odwiedzałem dość często, gdy jeszcze nie było obwodnicy, a jeździło się przez miejscowy rynek. W pięciu dotychczasowych kontaktach Żurawianki w Birczy nie byłem tylko na wygranym meczu 4 : 1 (3 : 1) w roku 2017 z powodu śmierci żony. Dwie pierwsze mecze zakończone remisami były bardzo zacięte i każdorazowo do przerwy prowadziła Żurawianka. Rozstrzygnięte mecze to wygrane wysoko 5 : 0 przez Żurawiankę w roku 2003 i 4 : 0 przez Leśnik w 2016 roku. Teraz spotykamy się ponownie, ale w sytuacji zupełnie podobnych dla obu klubów. Jesteśmy bowiem razem w strefie spadkowej i stawką dla obu drużyn jest sześć punktów, co podwyższa rangę tego spotkania. Takie same rangi będą mieć mecze w Sośnicy, dokąd jedzie San Hureczko i w Huwnikach, gdzie udaje się Cresovia Kalników, lub nawet w Siedliskach (Fort – Tęcza). Widzimy zatem, że cała strefa spadkowa po najbliższej kolejce może zostać przemeblowana.

A co jest w wyższych klasach rozgrywkowych?

II liga (spada 4 zespoły):

Hutnik Kraków długo jeszcze będzie w strefie spadkowej, a Garbarnia ma tylko punkt przewagi nad tą strefą.

III liga (spada 3 zespoły + to co spadnie z II ligi):

Podobnie jak w II lidze Hutnik, w III lidze jest Wólczanka Wólka Pełkińska, a Sokół Sieniawa ma tylko punkt przewagi nad strefa spadkową.

IV liga (spada 6 zespołów + to co spadnie z III ligi):

W ścisłej strefie spadkowej jest MKS Kańczuga i Orzeł Przeworsk. Nad strefą o jeden punkt jest Piast Tuczępy i 3 punkty Polonia Przemyśl.

Klasa „O” (spada 5 drużyn + to co spadnie z IV ligi):

Ścisłej strefie spadkowej są: Czuwaj Przemyśl, GKS Orły i Orzeł Przeworsk.

Klasa A (spada 1 drużyna + to co spadnie z klasy „O”):

Aktualnie w strefie spadkowej jest właśnie Leśnik Bircza (4 pkt.), a wyżej są: Wiar Huwniki i Strażak Sośnica po 7 pkt, Żurawianka – 9 pkt., Cresovia – 11 pkt, Fort – 12 pkt.., San – 14 pkt. Biorąc pod uwagę sytuację w wyższych klasach rozgrywkowych , musimy zakładach, że z naszej klasy A spadnie znacznie więcej drużyn niż jedna. Dlatego każdy punkt, zdobyty w dowolnym meczu, będzie miał kolosalne znaczenie na koniec obecnego sezonu. POWODZENIA ŻURAWIANKO!

2021-10-12