Niespodzianka? Pierwsze trzy punkty w Dubiecku!

16 czerwca 2021, godz. 21:36, 347 wyświetleń

POGÓRZE DUBIECKO - ŻURAWIANKA

1 : 2 (1 : 2)

Bramki:

0 : 1 – Ł. Bąk 13’,

1 : 1 – Baran 26’,

1 : 2 – Hajduk 35’.

Pogórze: Bielec – Grzech, K. Kazienko, Telega, Galej – Skubisz (60’ Kamiński), Sowa (80’ Undziakiewicz), Ścibor, Szymkiewicz – Kijanka, Baran.

Żurawianka: Bojko – Gawłowski (ż), G. Beer (ż), M. Bąk, Szymański – Owoc (80’Zabłocki), Kohut (65’ Worobiec), Majcher, A. Bajwoluk – Hajduk (63’ Górniak), Ł. Bąk (ż).

Sędziował: Wacław Kucharski (Przemyśl).

Widzów: 20.

Wyniki pozostałych meczy: Unia Fredropol - Cresovia Kalników 2 : 7, LKS Ujkowice – Fort Jaksmanice 0 : 9, Tęcza Kosienice – LKS Nakło 0 : 2, Strażak Sośnica – Wiar Krówniki 0 : 6, Grom Wyszatyce – LKS Barycze 0 : 5, Wiar Huwniki - Bizon Medyka 2 : 1, Gwiazda Maćkowice - San Hureczko 4 : 1, Orzeł Torki - pauzuje.

W zapowiedzi tego meczu obawiałem się porażki, gdyż liczyłem, że w przypadku naszej przegranej jedni rywale nam uciekną, a LKS Batycze niebezpiecznie się zbliżą. Niespodziewana wygrana w Dubiecku poprawiła nie tylko humory kibicom za trzy punkty ale uspokoiła zły nastrój po dwóch naszych niefortunnych meczach z Gwiazdą Maćkowice i Wiarem Huwniki. Tym razem uratowaliśmy bezpieczną odległość do ścisłej strefy spadkowej. W Dubiecku obie drużyny wystąpiły w bardzo okrojonych składach, dlatego mecz  był trudny i zacięty dla obu drużyn. W pierwszej części nieco więcej z gry mieli goście i to oni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, najpierw po strzale Łukasza Bąka z dalszej odległości, a później Hajduk przypomniał sobie dobre czasy, kończąc składną i ładną akcję po lewym skrzydle. Druga część należała do gospodarzy, których ataki rozbijały się o dobrze i mądrze broniącą się obronę oraz na pracowitych Majchra i Bajwoluka. W ataku nadal dawał o sobie znać, z pozoru powolny i wyrachowany, ale bardzo przydatny Łukasz Bąk, który sam strzelił bramkę, a przy drugiej miał znaczący udział. Teraz jedziemy do Ujkowic, a LKS Batycze do Huwnik, zaś Cresovia do Kosienic. Liczę, że Strażak i Bizon będą mieć duże kłopoty z dorobkiem choćby jednego punktu. W tej sytuacji wygrana w Ujkowicach praktycznie da nam wiele spokoju.

2021-06-16