#BudujemySilnaZurawianke
Żurawianka Żurawica

Nieznaczna porażka z wyżej notowanym rywalem. Zwycięskie derby dla Tęczy Kosienice.

18 marca 2024, godz. 13:25, 80 wyświetleń

A A A

LkS Żurawianka Żurawica -Tęcza Kosienice (0 :0) 1 :2

Bramki 1 :0  Jakub Łoha (asysta Fabian Buczyński)

1 :1 Dominik Biały ( wykorzystał niedokładne wybicie obrońcy głową , zawodnik oznaczony numerem 14 przyjął piłkę i mocnym strzałem z pola karnego oddanym po ziemi w długi róg pokonał Krystiana Perykaszę

1 :2 Wojciech Kuzioła  ( zamieszanie w polu karnym po rzucie wolnym sytuacja sam na sam z Trzeciakem

Żurawianka :Trzeciak , Zabłocki ,  Podwyszyński , Maksym Majcher Biały, Podolak , Stelmach ,  Wilkos ,Kud , Piotrowski

Rezerwa :  Barszczowski , Jarosz , Wilowski

Tęcza  : Perkasza, Wodka ,  Bobko , Wodka K, Badowicz, Łukawski, Skop, Łoha, Karczmarek, Buczyński

Rezerwa : Gładysz, Pańczyszyn, Kuzioła, Mylnikov, Pańczyszyn K, Bobko K, Majchrowski

W niedzielne  popołudnie  kibice zgromadzeni na żurawickim stadionie , byli świadkami ważnych powrotów do  składu Żurawianki . W pierwszej “jedynastce” Naszego zespołu wystąpili dwaj środkowi pomocnicy – wychowankowie miejscowej  drużyny .Trykot z numerem “ 21 “ należał do Konrada Majchera ,który po występach w poprzedniej rundzie w LKS Batycze powrócił do gry w macierzystym zespole .

Z numerem “14” wystąpił Dominik Biały ,który we wczorajszym meczu wyrównał stan meczu.

Po wyleczeniu kontuzji powrócił Krystian Piotrowski ,który zajął miejsce w formacji ataku.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych .Na całym boisku stała woda , która utrudniała zadanie obu drużynom Pierwsza połowa była wyrównana obie drużyny miały po jwdnej dogodnej sytuacji bramkowej jednak uderzenia nie porzyniosły zamierzonych efektów dla żadnej ze stron . Zeznaczyć trzeba , że miejscowi dobrze odbierali tak zwane drugie piłki za sprawą Konrada Majchera i Dominika Białego jednak pierwsza połowa zakończyła się remisem .

Druga połowa przyniosła widzom znacznie więcej emocji . Szkoleniowiec gości desygnowal do gry aż sześciu rezerwowych , którzy wydatnie przyczynili się do zmiany obrazu gry .

W 62 ‘Tomasz Pańczyszyn zagrał prostopadłe podanie z lewej strony do Fabiana Buczyńskiego , który zagrał wsteczną piłkę po ziemi w pole karne miejscowych co wykorzystał Jakub Łoha ,który uderzył piłkę w boczną cześć siatki bramki ,Łoha okazał się tym , który rozpoczał strzelanie w tym meczu.

Żurawianka po utracie gola ruszyła odrabiać straty . Majcher , wykonał długi wrzut z autu , obrońca Tęczy wybił głową pod nogi nie krytego w polu karnym Domikia Białego , który uderzeniem lewą nogą nie dał szans Krystianowi Perykaszy. Był to mocny mierzony strzał po ziemi , jednak bramkarz gości nie zdołał powstrzymać uderzenia.

Ostatnią bramkę po zamieszaniu podbramkowym zdobył Kuzioła pokonując Trzeciaka z bliskiej odległości .Protesty Naszego bramkarza zostały odalone przez arbitra liniowego , arbiter główny uznał gola doświadczonego napastnika nie dopatrując się w tej sytuacji bramkowej spalonego