Niezwykle trudny wyjazd do Nakła!

26 października 2021, godz. 11:31, 417 wyświetleń

LKS NAKŁO - ŻURAWIANKA

godz.15:00 dnia 30.10.2021 r.

Żurawianka została przygaszona w dziwnym meczu z Tęczą Kosienice. Tym razem jedziemy na jeszcze trudniejszy teren, do wicelidera, który nie zwykł przegrywać na własnym boisku. W tym sezonie jednak przegrał w Nakle i to z beniaminkiem Koroną Trójczyce 1 : 2. A przecież w maju mieliśmy stratę do LKS Nakło 10 punktów straty i jednak wygraliśmy 1 : 0, D dzisiaj mamy straty aż 12 punktów, grając tylko wyjazdy. Wszystko jest jednak możliwe, ale będzie bardzo ciężko. Zapraszam wszystkich kibiców Żurawianki do Nakła, aby spierać naszą drużynę! POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: Fort Jaksmanice - Korona Trójczyce, Unia Fredropol - Wiar Krówniki, Motor Grochowce - San Hureczko, Pogórze Dubiecko - Gwiazda Maćkowice, Strażak Sośnica - Cresovia Kalników, B.-Cz. Kaszyce - Leśnik Bircza, Wiar Huwniki – Tęcza Kosienice.

Do tej pory nasze drużyny rozegrały w historii pięć spotkań: 1) Dnia 11.11.2018 r. Żurawianka – LKS Nakło 5 : 1 (2 : 1), 2 – K. Kucharski, 1 – Biały, Dmitrzyk, Kamler; 2) Dnia 16.06.2019 r. LKS Nakło – Żurawianka 0 : 0; 3) Dnia 27.10.2019 r. Żurawianka – LKS Nakło 2 : 1 (0 : 1), Kohut, K. Bajwoluk; 4) Żurawianka – LKS Nakło 2 : 2 (0 : 1), 1 – Bąk, 1 sam. (Kapłon); 5) Dnia 15.05.2021 r. LKS Nakło – Żurawianka 0 : 1 (0 : 0), A. Bajwoluk. Bilans bezpośrednich spotkań: 11 : 2 w punktach i 11 : 5 w bramkach dla Żurawianki. W Żurawicy: 7 : 1 w punktach i 10 : 1 w bramkach. W Nakle: 4 : 1 w punktach i 1 : 0 w bramkach.

Ja nie straszę, tylko oceniam bieżącą sytuację. Zestawienie powyższe wskazuje, że nigdy nie przegraliśmy z LKS Nakło, były dwa remisy i trzy zwycięstwa, ale realizm mówi zupełnie co innego. Punkty nam są koniecznie potrzebne i choćby tylko jeden punkt będzie cieszył.. Słyszałem, że Fort straci punkty walkowerem z Tęczą Kosienice i w ten sposób Tęcza będzie wiceliderem, więc jak poradzi sobie z Tęczą Wiar Huwniki, a Fort z Koroną Trójczyce, do której po tygodniu uda się Żurawianka? Jednak ciekawie będzie w Sośnicy, gdzie jedzie Cresovia Kalników oraz w Dubiecku, dokąd udaje się Gwiazda, a Leśnik Bircza zapewne przegra wysoko w Kaszycach. Obyśmy tylko na koniec rundy nie stracili kontaktu ze środkiem tabeli.

A co jest w wyższych klasach rozgrywkowych?

II liga (spada 4 zespoły):

Hutnik Kraków nadal dołuje i na dobre zagnieździł się w strefie spadkowej, ma już 9 punktów straty do bezpiecznego miejsca.

III liga (spada 3 zespoły + to co spadnie z II ligi):

Podobnie jak w II lidze Hutnik, w III lidze zdecydowanie w strefie spadkowej jest Wólczanka Wólka Pełkińska, która ma straty do bezpiecznego miejsca też 11 punktów (do KSZO) , a Sokół Sieniawa ma tylko 2 punkty straty do KSZO.

IV liga (spada 6 zespołów + to co spadnie z III ligi):

W ścisłej strefie spadkowej jest MKS Kańczuga, Orzeł Przeworsk i Piast Tuczempy, a Polonia Przemyśl ma już 3 punktów przewagi nad tą strefą.

Klasa „O” (spada 5 drużyn + to co spadnie z IV ligi):

Ścisłej strefie spadkowej są: Czuwaj Przemyśl, GKS Orły i Orzeł Torki, ale straty do bezpiecznego miejsca są nieznaczne.

Klasa A (spada 1 drużyna + to co spadnie z klasy „O”):

Aktualnie w strefie spadkowej jest Leśnik Bircza (4 pkt.), a wyżej są: Strażak Sośnica - 7 pkt, Cresovia – 11 pkt, Żurawianka – 12 pkt.., Wiar Huwniki – 13 pkt., Fort – 15 pkt. Biorąc pod uwagę sytuację w wyższych klasach rozgrywkowych , musimy zakładać, że z naszej klasy A spadnie znacznie więcej drużyn niż jedna, nawet cztery. Wydostaliśmy się chwilowo poza tą czwórkę, ale porażka w Kosienicach ponownie nas zepchnęła w to miejsce i raczej nie tak szybko z niego się wydostaniemy, przy obecnym terminarzu. Dlatego każdy punkt, zdobyty w dowolnym meczu, będzie miał kolosalne znaczenie na koniec obecnego sezonu. POWODZENIA ŻURAWIANKO!

2021-10-26