Nowy sezon stare problemy. Tęcza lepsza w meczu pierwszej kolejki

14 sierpnia 2023, godz. 18:12, 138 wyświetleń

Tęcza Kosienice 5 :0 Żurawianka Żurawica (2 :0)

Tęcza Kosienice: Podgórski , Gładysz , Wodka, K Lizun W, Bobko D,Buczyński , Skop,Wodka D,Bobko, A ,Buczyński F , Pańczyszyn K

Ławka : Ł. Lizun ,K Bobko, Mętel K, Bąk , M Kaczmarek, A Kocaj , J, Łukawski

Żurawianka :: Ł. Przybyszek , M.Przybyszek , G, Beer, J .Gawłowski (’), Skalski , Ł.Jarosz ,D.Kohut(,65)’ P. Partyka(28’ ,) Wilkos, Wilowski , Owoc

Ławka : Maksym (65”) , Górniak (21’ ),Zabłocki(28’)

Tęcza Kosienice wygrała Derby naszej gminy zasłużenie .Gratuluję wygranej , która nie podlegała dyskusji. Żurawianka wystąpiła w składzie , który potrzebuję chwili aby się zgrać.

Drużyna gości dokonała między sezonami roszad w formacji obrony. Oficjalne debiuty w zespole zaliczyli bracia Przybyszek na skrzydle po raz pierwszy oficjalnie wystąpili Łukasz Jarosz oraz Skalski

Mieliśmy do czynienia z dwoma stylami gry. Przyjezdni starali się zaangażować bramkarza w rozgrywanie akcii , gospodarze zaś grali długim podaniem , przewyższając Nasz zespół jeśli chodzi o kulturę gry. Trzeba jednak powiedzieć , że to Żurawianka miała swoje okazję uderzał Jarosz , Podgórski odbił piłkę w bok , jednak próbujący dobić piłkę wślizgiem Wilowski nie trafił w światło pustej bramki .To była trudna do wykończenia sytuacja.

Na 1 ;0 trafił snajper Tęczy Fabian Buczyński po dośrodkowaniu skrzydłowego precyzyjnym strzałem po ziemi w krótki róg.

Po bramce otwierającej spotkanie , gospodarze zaczęli dyktować warunki gry , posyłając długie piłki za linie naszej obrona

Bramka na 2 :0 padła po rzucie wolnym bezpośrednim z około 16 metrów po dotknięciu przez kolegę uderzył w samo okienko bramki obok bezradnego Łukasza Przybyszka , który pozostał na środku swojej bramki nie wykonując żadnego ruchu.

W drugiej połowie rozruszać naszą ofensywę próbowali Wilkos czy Kohut ale indywidualne próby dryblerskie nie przyniosły żadnego efektu w postaci wymiernego zagrożenia pod bramką Podgórskiego. Przewaga w polu miejscowych znalazła po przerwie wyraz w postaci , gola na 3 :0 strzałem po ziemi po indywidualnej akcji Fabiana Buczyńskiego

Gości stać było tylko na próbę Wilkosa z rzutu wolnego z około 25 metrów jednak Janusz Podgórski obronił uderzenie wprost w niego zachowując wczorajszego dnia czyste konto.

Trafienie na 4 :0 uzyskał Jakub Łukowski wprowadzony przez trenera gospodarzy Władysława Andruszewskiego w drugiej połowie .

Ostatnią bramkę zdobył Kamil Wodka z rzutu wolnego , z około 16 metrów strzałem w długi róg bramki po ziemi. Moim zdaniem , z którym możecie się Państwo nie zgadzać nasz doświadczony goalkeeper powinien zachować się trochę lepiej szybciej obniżając pozycję na nogach aby odbicie było lepsze i tym samym możliwe było zanotowanie lepszej interwencji.

Zdaje sobie sprawę , że przed Naszym zespołem sporo pracy nad aspektami motorycznymi , i zgraniem fazą przejścia do ataku i momentami kiedy posiadamy futbolówkę.

Nie od razu Rzym zbudowano , wierzę , że w końcu będziemy mogli cieszyć się piękną grą naszej drużyny.Nie wystąpiliśmy w optymalnym składzie