Ostatni mecz mistrzowski w 2021 roku!

09 listopada 2021, godz. 11:34, 307 wyświetleń

UNIA FREDROPOL - ŻURAWIANKA

godz.14:00 dnia 14.11.2021 r.

Kończy się nasza udręka na obcych boiskach, lecz konia z rzędem dać temu, co zagwarantuje, że wiosną zaczniemy wreszcie trenować i grać u siebie. Tymczasem jedziemy do niewygodnej Unii, aby walczyć o każdy punkt, w sytuacji dla nas niezwykle trudnej. Nie możemy bowiem wszystko zwalać, że na wiosnę jakoś to będzie, że nadrobimy wiele. Nigdy tak nie było i czy akurat w tym sezonie tak będzie? Realnie rzecz biorąc jesteśmy w ogonie tabeli, a sytuacja w wyższych klasach dla nas jest katastrofalna. Każdy punkt i każda bramka będzie mieć kolosalne znaczenie. Zapraszam wszystkich kibiców Żurawianki do Fredropola! POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: Fort Jaksmanice - Wiar Krówniki, San Hureczko – Gwiazda Maćkowice, Motor Grochowce - Cresovia Kalników, Pogórze Dubiecko - Leśnik Bircza, Strażak Sośnica - Tęcza Kozienice, B.-Cz. Kaszyce - LKS Nakło, Wiar Huwniki – Korona Trójczyce.

Do tej pory rozegraliśmy tylko 7 spotkań: 1) Dnia 09.11.2014 r. Żurawianka – Unia 1 : 3 (1 : 1) po bramce A. Bajwoluka; 2) Dnia 14.06.2015 r. Unia – Żurawianka 4 : 3 (3 : 1) po bramkach: Milanika, Mazura i K. Bajwoluka; 3) Dnia 03.09.2017 Unia – Żurawianka 0 : 2 (0 : 0) po bramkach Kohuta i Mazura; 4) Dnia 22.04.2018 r. Żurawianka – Unia 1 : 1 (1 : 0) po bramce A. Beera; 5) Dnia 08.09.2019 r. Unia – Żurawianka 3 : 4 (1 : 1), K. Bajwoluk, Ł. Bąk, Dmitrzyk, Kohut; 6) Dnia 30.08.2020 r. Unia – Żurawianka 5 : 2 (4 : 0), Szymański, Biały; 7) Dnia 22.06.2021 r. Żurawianka – Unia 1 : 2 (0 : 1), G. Beer. Bilans bezpośrednich spotkań: 7 : 13 w punktach i 14 : 18 w bramkach. W Żurawicy: 1 : 10 w punktach i 1 : 6 w bramkach. We Fredropolu: 6 : 3 w punktach i 13 : 12 w bramkach.

Bilans też jest dla nas bardzo niekorzystny i pokazuje, że w tym meczu nie będziemy faworytami, a układ sił ostatniej jesiennej rundy również dla nas jest niekorzystny. Może zdarzyć się tak, że nasza przegrana we Fredropolu spowoduje ucieczkę od nas Motoru, Fortu i nawet Wiaru Huwniki, a to będzie już bardzo niebezpieczne, w obliczu na sytuację w wyższych klasach rozgrywkowych.

Co dzieje się w wyższych klasach rozgrywkowych?

II liga (spada 4 zespoły):

Hutnik Kraków wprawdzie ostatnio zremisował, ale zmiękczyć odległość od bezpiecznego miejsca do 11 punktów i na dzisiaj jest pewnym spadkowiczem!

III liga (spada 3 zespoły + Hutnik Kraków ?):

W III lidze zdecydowanie w strefie spadkowej jest Wólczanka Wólka Pełkińska, która ma straty do bezpiecznego miejsca już 11 punktów do Korony Rzeszów, która przecież też objęta jest spadkiem, a Sokół Sieniawa po przegranej u siebie z ŁKS Łagów też jest w strefie spadkowej! Rzecz nieprawdopodobna, że do naszej IV ligi może spaść aż 3 drużyny!

IV liga (spada 6 zespołów + to co spadnie z III ligi – 3 drużyny):

W ścisłej strefie spadkowej jest MKS Kańczuga, Orzeł Przeworsk. Piast Tuczempy i Polonia Przemyśl są też zgrożone w wyniku sytuacji w III lidze.

Klasa „O” (spada 5 drużyn + to co spadnie z IV ligi):

W ścisłej strefie spadkowej są: Czuwaj Przemyśl, GKS Orły, ale straty do bezpiecznego miejsca są nieznaczne. Przy spadku z IV ligi tylko MKS Kańczuga i Orła Przeworsk, to zagrożone będ też Orzeł Torki i Granica Stubno, czyli może spaść doi naszej A klasy aż 5 drużyn!

Klasa A (spada 1 drużyna + to co spadnie z klasy „O”):

Aktualnie w strefie spadkowej jest Strażak Sosnica i Leśnik Bircza (7 pkt.), a wyżej są: Żurawianka – 12 pkt., Wiar Huwniki – 13 pkt., Cresovia – 14 pkt., Fort – 15 pkt. Biorąc pod uwagę sytuację w wyższych klasach rozgrywkowych , musimy zakładać, że z naszej klasy A spadnie znacznie więcej drużyn niż jedna, być może nawet pięć. Czy uda nam się coś nadrobić? Zestaw par najbliższej kolejki jest bardzo ciekawy w przypadku meczu w Jaksmanicach, Huwnikach, Grochowcach i Fredropolu. Przy naszej porażce możemy na długo ugruntować się na dole tabeli. POWODZENIA ŻURAWIANKO!

2021-11-09