Pierwszy punkt Żurawianki!

13 września 2022, godz. 12:01, 172 wyświetleń

CRESOVIA KALNIKÓW - ŻURAWIANKA 0 : 0

Żurawianka: Bojko – Bąk M., Gawłowski, Kluz, Banaś – Wlazało, Bajwoluk K., Wilkos, Majcher –, Wilowski, Beer,

Kalników: Dacko – Hajduk I., Tokarz, Stecyk K. (Łuka. 77’), Stecyk R. (Dacko M. 85’)  – Lisowski (Lorenowicz 46’), Kurek, Hajduk M., Kalawski – Nycz, Pelc

Sędziował: Andrzej Hreczka (Przemyśl).

Widzów: 50.

Wyniki pozostałych par: Nakło – Tęcza Kosienice 2:3, LKS Batycze – Unia Fredropol 0:4, Wiar Krówniki – Gwiazda Maćkowice 5:3, Granica Stubno - Czuwaj Przemyśl 0:3, Korona Trójczyce - Polonia II Przemyśl 0:2, Viking Orły – Pogórze Dubiecko 5:0, Fort Jaksmanice – San Hureczko 2:8.

Żurawianka w tym meczu nie była może faworytem ale skazywanie jej na porażkę z nadzieją żeby nie przegrała wysoko było lekko przesadzone. Żurawianka jak to wynika z historii potyczek obu drużyn, nie zwykła przegrywać w Kalnikowie. I te statystyki sprawdziły się i tym razem. Goście z Żurawicy liczyli na pierwsze punkty w nowym sezonie i z takim zamiarem wyszli na boisko. Drużyna z Kalnikowa ugrała w rundzie jesiennej tylko 4 pkt albo aż 4 pkt ponieważ grała z wymagającymi rywalami kolejno remisując w Hureczku i wygrywając w Kosienicach co było sporym zaskoczeniem. Dlatego zespół Żurawianki wyszedł na to spotkanie bardzo skoncentrowany. Pierwsze 30 minut spotkania to walka w środku pola i próby zdobycia przewagi przez któryś z zespołów. Niestety dla Żurawianki w 30” za dyskusje z sędzia spotkania dwiema żółtymi a w konsekwencji czerwoną kartka został ukarany G. Beer i od tego momentu Kalników grał z przewaga 1 zawodnika. Od tego też momentu już do końca spotkania Żurawianka ograniczyła się do obrony i nastawiała się na kontry, natomiast Kalników posiadał przewagę, z której nic nie wynikało. Drużyna Cresovii mimo przewagi jednego zawodnika nie potrafiła sobie stworzyć sytuacji strzeleckich. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów to w 90’ sędzia główny spotkania dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Nycz i uderzył w lewy róg bramki strzeżonej przez Bojkę, który wybronił ten strzał i sparował piłkę na rzut różny. Żurawianka zdobyła pierwszy punkt, który smakuje jak 3. Tym razem szczęście dopisało naszej drużynie.

Jarosław Gawłowski
jarek.gawlowski@gmail.com