PIŁKARSKA SOBOTA 01.05.2021 R.

29 kwietnia 2021, godz. 07:57, 364 wyświetleń

PIŁKARSKA SOBOTA 01.05.2021 R.

Zestaw par II ligi: Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg, Pogoń Siedlce – Błękitni Stargard, Hutnik Kraków – KS Kalisz, Stal Rzeszów – Motor Lublin, Lech II Poznań – Garbarnia Kraków, Chojniczanka Chojnice – Bytomia Bytów, Znicz Pruszków – pauzuje.

Remis Hutnika i porażka Motoru niewiele zmieni w strefie spadkowej.

Zestaw par III ligi: Orlęta Łuków – KS Wiązownica, Sokół Sieniawa – Stal Kraśnik, Cracovia II Kraków – Wisła Sandomierz, Podlasie Biała Podlaska – Chełmianka Chełm, Wólczanka Wólka Pełkińska – Korona II Kielce.

Niezwykle ważny mecz KS Wiązownica w Łukowie! Ewentualne wygrana, przy porażce Cracovii II i Stali Kraśnik nieco wyjaśni tą sytuację. Będzie to jednak bardzo trudne. Porażka w Łukowie jeszcze bardziej skomplikuje sytuację zespołu z Wiązownicy.

Zestaw par IV ligi: Lechia Sędziszów Młp. – Orzeł Przeworsk, Sokół Nisko – Stal II Mielec, Czarni Jasło – Stal II Stalowa Wola, Błękitni Ropczyce – Start Pruchnik, Polonia Przemyśl – Stal Sanok, Partyzant Targowiska – Resovia II Rzeszów.

Aby Orzeł Przeworsk zachował jeszcze jakieś szanse przed spadkiem, musi wygrać z Lechią. Błękitni z pewnością pokonają Start Pruchnik, a Sokół Nisko nie musi przecież wygrać u sienie z rezerwą Stali Mielec, czy Stal II St. Wola w Jaśle. Każdy inny wynik Orła będzie bardzo niebezpieczny dla zespołu z Przeworska.

Zestaw par V ligi: Roztocze Narol – Fenix Leszno 0 : 3 vo, Łęk Ostrów – Sanoczanka Święte, KS Szewsko – Huragan Gniewczyna, Czarni Pawłosiów – Czuwaj Przemyśl, Zorza Zarzecze – Motor Grochowce 0 : 3 vo, B.-Cz. Kaszyce – GKS Orły, Pogoń Lubaczów – MKS Kańczuga.

Ciekawy zestaw par. Motor Grochowce już jest stracony i dlatego musimy się zająć tylko Fenixem i Kaszycami, ewentualnie GKS Orły. Fenix ma punkty walkowerem, a dwie drużyny spotkają się w Kaszycach. W tej chwili dzieli ich aż 10 punktów i wygrana Kaszyc niewiele zaszkodzi Orłom, ale pozwoli drugiej drużynie utrzymać ewentualny kontakt z KS Szówsko, Huraganem Gniewczyna, Sanoczanką Święte i ewentualnie z Czarnymi Pawłosiów, jeżeli Czarni nie wygrają u siebie z Czuwajem Przemyśl. Szanse nadal istnieją na ratunek Fenixa i Kaszyc.

Zestaw par A klasy: Unia Fredropol – LKS Nakło, Pogórze Dubiecko – Fort Jaksmanice, Grom Wyszatyce – Bizon Medyka, Strażak Sośnica – San Hureczko, Tęcza Kosienice – Gwiazda Maćkowice, Cresovia Kalników – LKS Batycze, LKS Ujkowice – Wiar Huwniki, Orzeł Torki – Wiar Krówniki, Żurawianka - pauzuje.

Nas bardzo będzie interesował pojedynek w Kalnikowie, gdzie możliwy będzie każdy wynik i każdy dla nas niekorzystny. Wydaje się, że lepsza byłaby wygrana Batycz, a jeszcze lepiej by było, gdyby LKS Ujkowice pokonał Wiar Huwniki i San wygrał w Sośnicy. Jest to tylko marzenie, które niewiele zmieni w dolnej części tabeli. Każde inne wyniki Żurawiankę zdołują.

2021-04-29