PIŁKARSKA ŚRODA 28.04.2021 R.

26 kwietnia 2021, godz. 13:53, 282 wyświetleń

PIŁKARSKA ŚRODA 28.04.2021 R.

Przemyska A klasa tej środy nie gra, ale sytuacja Żurawianki po ostatnim meczu tak się skomplikowała, że musimy na bieżąco śledzić nasze możliwości z uratowaniem własnego statusu.

Pojutrze grają I, II i III ligi, z czego nas interesują strefy spadkowe II i III ligi.

Zestaw par II ligi: Motor Lublin – Chojniczanka, Śląsk II Wrocław - Hutnik Kraków, Znicz Pruszków – Olimpia Grudziądz, Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce. Wydaje się jednak, że po tej kolejce strefa spadkowa nie ulegnie żadnej zmianie i nadal żadna drużyna nie jest zagrożona do naszej III ligi.

Zestaw par III ligi: KS Wiązownica – Sokół Sieniawa, Cracovia II Kraków – Siarka Tarnobrzeg, Stal Kraśnik – Wisła Puławy, Lewart Lubartów – Stal Stalowa Wola, Hetman Zamość – Podlasie Biała Podlaska, Wisła Sandomierz – Orlęta Łuków.

Sytuacja KS Wiązownica jest bardzo skomplikowana. Podlasie zapewne wygra w Zamościu, a Stal Kraśnik straci komplet punktów z Wisłą Puławy. Pytanie zostaje bez odpowiedzi, czy Stal Stalowa Wola i Sokół Sieniawa pomoże KS Wiązownica w nawiązaniu bliskiego kontaktu z lubelskimi drużynami Lewartem i Podlasiem? Na to przecież w IV lidze czeka Orzeł Przeworsk, oczekując na szansę uratowania się przed spadkiem z IV ligi. W V lidze losem Orła Przeworsk interesują się drużyny Kaszyc i Leszna. Idąc dalej, los Żurawianki zależeć będzie kolejno od losu KS Wiązownica, Orła Przeworsk, Biało-Czerwonych Kaszyce i Fenixu Leszno. Musimy też brać pod uwagę bardzo niekorzystny terminarz, gdzie większość mamy wyjazdów do drużyn z dolnej części tabeli, a także fakt ewentualnych niekorzystnych wyników w bezpośrednich pojedynkach (LKS Batycze, Cresovia Kalników, Gwiazda Maćkowice, Strażak Sośnica, czy LKS Nakło lub Wiar Huwniki). Kolejki w dniach 01 i 03.05.2021 r. mogą zdecydować a naszym być, albo nie być! Faktem już jest, że z pewnością zdegradowane zostaną drużyny: Start Pruchnik z IV ligi, Motor Grochowce z V ligi i Grom Wyszatyce z A klasy.

Ile drużyn spada z poszczególnych lig?

II liga: tylko 3 (do tej pory Hutnik, Motor i Garbarnia poosiadają bezpieczne miejsce).

III liga: 6 plus tyle, ile spadnie z II ligi (KS Wiązownica posiada 2 pkt. rezerwy).

IV liga: 8 plus tyle, ile spadnie z III ligi (Start Pruchnik definitywnie spada, Orzeł Przeworsk – brak 7 punktów do bezpiecznego miejsca, czyli raczej również spada).

V liga: 7 plus 2 z IV ligi = 9 (prawdziwa rewolucja, Motor Grochowce – pewniak; Biało-Czerwoni Kaszyce – raczej tak; Fenix może się cudem uratować kosztem Huraganu Gniewczyna, Czarnych Pawłosiów, Pogoni Lubaczów, Łęku Ostrów czy GKS Orły – ca nam też nic nie daje).

A klasa: 2 plus tyle, ile spadnie z V ligi, czyli liczyć musimy na pięć drużyn, a wśród jest właśnie Żurawianka!

Jest jeszcze inne rozwiązanie, że liczebność zwiększą wyjątkowo w następnym sezonie do 18 drużyn i spadek rozłożą na dwa kolejne sezony, aby nie robić w jednym sezonie takiej rewolucji. Wtedy jedna lub dwie z naszych drużyn mogą się uratować, co uratuje też Żurawiankę. Nie ma co jednak na taki cud liczyć. Choć nie takie cuda w życiu widziałem!

2021-04-26