PIŁKARSKI TURYSTA!

16 lutego 2022, godz. 10:18, 259 wyświetleń

PIŁKARSKI TURYSTA!

Żyjąc w różnych okresach Polski, przeżywałem różne okoliczności finansowe, różne środki komunikacji, poruszające się po różnej klasy drogach, najczęściej bardzo kiepskich. Klub nie miał żadnej możliwości finansowej wynajęcia autobusu z PKS, a ten przecież po wojnie miał same gruchoty i MPK nie istniało. O środkach lokomocji na wyjazdy drużyn poruszę przy następnym wejściu. Będzie ciekawie, a dla świadomości młodych niewyobrażalne. Na razie pokazuję do jakich miejscowości i drużyn Żurawianka jeździła.

Legenda: x/y; x – ilość boisk, y – ilość boisk, na których byłem.

Kursywą oznaczono kluby, które aktualnie nie istnieją.

Dębica (4/3): Dębica (Igloopol, Stal, Wisłoka), Pilzno (Rzemieślnik), Pustków (Unia).

Jarosław (27/22): Bobrówka (LZS), Chłopice (Wiraż), Cieszacin Wielki (Iskra), Jagiełła (LZS), Jarosław – 2 boiska (JKS, RzKS), Laszki (Hetman), Morawsko (Płomień), Munina (LZS, Delin), Pawłosiów (LZS, Czarni), Pełkinie (Błękitni), Piwoda (Santos), Pruchnik (Start), Przedmieście Dolnoleżajskie (LZS), Rokietnica (Pogórze), Roźwienica (Syrenka), Sieniawa (LZS, Sokół), Szówsko (LZS, Budowlani), Tuczempy – 3 boiska (LZS, Piast), Wiązownica (Golbalux), Wierzbna (LZS, Błękitni), Wólka Pełkińska (LZS), Wylewa (Sokół Sieniawa), Zapałów (Orkan).

Jasło (1/1): Jasło (Czarni).

Kolbuszowa (3/3): Dzikowiec (Zryw), Kolbuszowa (Kolbuszowianka), Kolbuszowa Dolna (Kolbuszowianka).

Krosno (4/3): Dukla (Przełęcz), Jedlicze (Nafta), Krosno (Krośnianka, Karpaty), Targowiska (Partyzant).

Lesko(1/1): Cisna (Galicja grała w Lesku), Lesko (Sanovia).

Leżajsk(4/3): Leżajsk (Sparta, Pogoń), Sarzyna (Unia), Wierzawice (LZS), Wola Żarczycka(LZS).

Lubaczów(9/8): Basznia Dolna (LZS, Huragan), Cieszanów (Juvenia), Dachnów (LZS), Horyniec (Zdrój), Lubaczów (Pogoń), Łukawiec (Unia), Narol (LZS, Roztocze), Oleszyce (LZS), Opaka (Walter).

Łańcut (2/1): Łańcut (Czuwaj, Stal), Rakszawa (Włókniarz).

Mielec (1/1): Mielec (Stal).

Nisko (2/2): Nisko (Orkan, Zenit, Sokół), Rudnik (Orzeł).

Przemyśl (52/50): Babice (Unum), Batycze (LZS), Bircza (Mechanizator, Leśnik), Bolestraszyce (LZS, Czarni), Buszkowice (Żurawianka), Chałupki Medyckie (Czuwaj Przemyśl), Dubiecko (Pogórze), Fredropol (Unia), Grochowce (LZS, Motor), Hermanowice (LZS), Hureczko (San), Huwniki (Wiar), Jaksmanice (Fort), Kalników (LZS, Cresovia), Kaszyce (LZS, Biało-Czerwoni), Kosienice (LZS, Tęcza), Krasiczyn (LZS), Krówniki (Czuwaj II Przemyśl, Wiar), Kuńkowce (LZS w Ostrowie), Kupiatycze (Błyskawica), Leszno – 2 boiska (LZS, Fenix), Łuczyce (Błyskawica), Maćkowice (Gwiazda), Małkowice(LZS, Pogoń), Medyka – 2 boiska (LZS, Bizon), Nakło (LZS), Nehrybka – 2 boiska (LZS, Jawor), Niziny (LZS), Olszany (Korona), Orły (LZS, Viking, GKS), Orzechowce (Rada), Ostrów (LZS, San), Pikulice (Artmax), Przemyśl – 7 boisk(Błyskawica, Czuwaj – 3 boiska, Gwardia, Motor, Polna, Polonia – 3 boiska), Siedliska (Fort Jaksmanice), Stubno(LZS, Granica), Torki (Orzeł), Trójczyce (Korona), Ujkowice (LZS), Walawa (LZS, Walawianka), Wyszatyce (LZS, Grom), Zadąbrowie (Wesoła), Żurawica (LZS, Żurawianka).

Przeworsk (18/11): Gać (LZS, Gacovia), Gniewczyna (Huragan), Gorliczyna (LZS), Gorzyce (San), Grzęska (LZS, Błękitni), Kańczuga (LZS, Spomasz, MKS), Kisielów (LZS), Krzeczowice (LZS, Cresovia), Łopuszka Wielka (Alabaster), Mirocin (Start), Nowosielce (Piast), Pantalowice (Lechia), Przeworsk (Cukrownia, Orzeł), Rozbórz (Błyskawica), Świętoniowa (LZS, Wisłok), Urzejowice (LZS), Żurawiczki (LZS, Żuraw).

Radymno (10/7): Duńkowice (LZS), Łazy (Łazowianka), Łowce (Łęg), Ostrów (LZS, Łęk), Radymno – 2 boiska (Budowlani, MKS), Skołoszów – 3 boiska (LZS), Sośnica (Strażak), Święte (LZS, Sanoczanka).

Ropczyce (2/2): Ropczyce (Błękitni), Sędziszów (Lechia).

Rzeszów (11/11): Boguchwała (Izolator), Dynów(LZS, Dynovia), Krasne (Crasnovia), Malawa (Strumyk), Przybyszówka (LZS), Rzeszów (Czarni, Resovia – 2 boiska), Tyczyn (Strug), Zaczernie (Limbach), Załęże (Korona).

Sanok (2/2): Nowotaniec (Cosmos), Sanok (Stal).

Stalowa Wola (4/4): Rozwadów (San), Stalowa Wola (Energetyk, Stal), Turbia (LZS).

Strzyżów (1/0): Strzyżów (Wisłok).

Tarnobrzeg (6/5): Gorzyce (Stal, Tłoki), Mokrzyszów (OKS), Nowa Dęba (Stal), Skopanie (Włókniarz), Sobów (Iskra), Tarnobrzeg (Siarka).

Ustrzyki Dolne (1/0): Ustrzyki Dolne (Bieszczady).

Zamość (1/1): Zamość (Hetman – II liga).

Łącznie odwiedziłem na meczu Żurawianki 140 boisk przeciwników!

2022-02-16