Podtrzymać dobrą passę!!!

20 kwietnia 2022, godz. 14:50, 238 wyświetleń

ŻURAWIANKA - POGÓRZE DUBIECKO

godz.16:00 dnia 24.04.2022 r.

Po okazałej wygranej Żurawianki nad drużyną z Sośnicy, przypominam, że mecz zakończył się wynikiem 8:0, będziemy podejmować u siebie drużynę z Dubiecka. Jak jest to dla nas niewygodny rywal wiedzą wszyscy. Żurawianka jak wiadomo nie może pozwolić sobie na przegrywanie więc każdy mecz dla niej jest bardzo ważny i jest dosłownie meczem o być albo nie być. Dlatego o postawę zawodników i zaangażowanie możemy być spokojni. Liczymy na korzystny wynik w niedzielę choć nie jesteśmy faworytem tego spotkania i dlatego musimy być skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty jeśli chcemy schodzić po ostatnim gwizdku sędziego w glorii zwycięscy. Zapraszam wszystkich do Maćkowic na ten pod każdym względem bardzo ciekawy mecz. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: Tęcza Kosienice - pauzuje, LKS Nakło - Cresovia Kalników, B.-Cz. Kaszyce - Wiar Krówniki, Korona Trójczyce - Gwiazda Maćkowice, Wiar Huwniki - Strażak Sośnica,  Unia Fredropol - San Hureczko, Fort Jaksmanice - Motor Grochowce.

Dziewiaty raz spotykamy się z Pogórzem Dubiecko. Raz spotkaliśmy się w Dubiecku w meczu o Puchar Polski i wygrała Żurawianka 4 : 2 (2 : 2), a było to w dniu 13.11.2005 r. Później nie było tak różowo, i tak: 1) Dnia 26.10.2014 r. Żurawianka – Pogórze 1 : 2 (1 : 1) po bramce Milanika; 2) Dnia 31.05.2015 r. Pogórze – Żurawianka 1 : 0 (1 : 0); 3) Dnia 09.09.2018 r. Żurawianka – Pogórze 2 : 0 (1 : 0), G. Beer, Kohut; 4) Dnia 14.04.2019 r. Pogórze – Żurawianka 4 : 0 (1 : 0); 5) Pogórze – Żurawianka 4 : 1 (3 : 0) A. Bajwoluk; 6) Dnia 23.08.2020 Żurawianka – Pogórze 1 : 3 (1 : 0) K. Banaś; 7) Dnia 16.06.2021 r. Pogórze – Żurawianka 1 : 2 (1 : 2), Ł. Bąk, Hajduk. Dnia 12.09.2021 r. Pogórze – Żurawianka 3 : 1 (2 : 1) Bilans bezpośrednich spotkań w punktach 6 : 18 i w bramkach 8 : 18. W Żurawicy: 3 : 6 w punktach i 4 : 5 w bramkach. W Dubiecku: 3 : 12 w punktach i 4 : 13 w bramkach.

Gdy spojrzymy na tabelę widzimy niską lokatę naszej drużyny, która cały czas jest w pogoni za drużynami ze środka tabeli.  Recepta? Wygrywać i liczyć na potknięcia rywali! Ale najpierw trzeba patrzeć na siebie a później oglądać się na innych! Żurawianka zajmuje 13 miejsce i ma tyle samo punktów co Wiar Huwniki, ze stratą 3 pkt. do drużyny z Krównik i 4 do Grochowiec. Jednak obie drużyny maja zaległe mecze. Odpowiednio Krówniki 1 a Grochowce 2. Zestawienie w 21 kolejce klasy A wygląda następująco: drużyna z Krównik zmierzy się z Kaszycami gdzie ciężko będzie o punkty i prawdopodobnie drużyna Biało-Czerwonych zgarnie całą pulę. Wiar Huwniki u siebie zmierzy się z Sośnicą i liczy na 3 pkt w tym spotkaniu. Żurawianka nie może przegrać jeśli chce trzymać się peletonu. Fort u siebie zmierzy się z Grochowcami i prawdopodobne jest, że 3 pkt. zostaną w Jaksmanicach.  Groźna w tym sezonie Unia Fredropol zagra z Hurkiem i podział punktów jest bardzo realny w tym meczu. Gwiazda niespodziewanie wygrała u siebie z Nakłem i po trzech meczach bez zwycięstwa dopisała sobie 3 pkt. i ma bezpieczną 6 pkt. przewagę nad strefa spadkową. Nakło będzie chciało pokazać, że przegrana z Gwiazdą Maćkowice to wypadek przy pracy i pokusi się o 3 pkt. łatwo nie będzie gdyż Kalników w rundzie rewanżowej wygrał 3 mecze i raz nie znacznie uległ drużynie z Kosienic. Jak widać liga zapowiada się ciekawie. Serdecznie zapraszam na mecz Żurawianki. Na pewno doping kibiców pomoże odnieść drużynie z Żurawicy korzystny wynik.

POWODZENIA ŻURAWIANKO!

Jarosław Gawłowski