Remis po dobrej grze .Mecz mogliśmy nawet wygrać grając w osłabieniu

08 maja 2023, godz. 14:50, 202 wyświetleń

LKS Nakło / Starzawa -Żurawianka Żurawica 2 :2 (0 :1)

Sędziowie: Sławomir Bochnak , Maciej Pajda , Adrian Prykopski

LKS Nakło : R. Kozak , Ferlejków ,Konieczny , Stecyk , Kazimir ,Chmielowski , Krucan , Sierżęga ,Miara ,Hajduk , Wawrzykowicz Ławka : K.Górniak ,Ochenduszkiewicz , Prajzner ,Hiszpan ,Kędziora Mariusz.

Żurawianka : Trzeciak ,Maksym , Beer , Podolak , Zabłocki , Gawłowski, Piejko ,Owoc , O . Cybulski ,Górniak , Wilowski, Ławka : G .Paska

Z kibicowskiego punktu widzenia obawiałem się tego meczu.

Gdy zobaczyłem w składzie rywali Bogusława Sierżęgę czy Pawła Kazimira miałem obawy o wynik tego starcia . Żurawianka jednak zaskoczyła mnie swoją dobrą postawą .Organizacja gry w obronie uległa poprawie względem spotkania z Koroną Trójczyce .Powrót Naszego Kapitana Grześka Beera wprowadził względny spokój w defensywie.

Zgodnie z przewidywaniami grę prowadzili miejscowi.Jednak żurawicka jedynastka potrafiła sprawnie wyprowadzać piłkę z lini obrony angażując do konstrukcji akcji bramkarza Trzeciaka,który dawał więcej opcji rozegrania.

Futbolówka przechodziła od czasu do czasu przez naszą linie pomocy pierwszy groźny strzał Żurawianki nastąpil w 20 minucie spotkania , jednak Rafał Kozak odbił uderzenie Łukasza Piejki w bok.

Kluczowa akcja pierwszej połowy miała miejce w 41 minucie kiedy to Wilowski sprytnie przedarł się w pole karne. Jeden z obrońców podciąl  nogę młodego gracza Żurawianki. Sławomir Bochnak wskazał na punkt oddalony 11 metrów od bramki LKS – u Nakło.Do futbołówki podszedł sam poszkodowany i wyprowadził “Żurałkę” na prowadzenie uderzeniem w środek bramki .Bramkarz gospodarzy wybrał lewy róg swojej bramki. Tak ustalony został rezultat 0 :1 dla nas ,

Tak zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie stroną przeważającą byli gospodarze , którzy pierwszą swoją bramkę podobnie jak goście swoją pierwszą bramkę uzyskali z rzutu karnego.

Po wyrówaniu stanu meczu nastąpiła seria rzutów wolnych wykonywana przez Pana Bogusława Sierżęgę , który tego dnia nie miał tego dnia dobrze nastawionego celownika .

W 74 ‘ błąd naszej obrony wykorzystał zawodnik z Nakła ,któremu nie przeszkadzał Dawid Zabłocki( pozwolił mu bez przeszkód przedostać się przed nasze pole karne) ,Kamil Podolak następnie dołożył swoją cegiełkę próbując nieudolnie wybić piłkę .Ta trafiła do gracza Nakła, który mierzonym strzałem po ziemi pokonał Trzeciaka.Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Kiedy Sympatycy Żurawianki powoli tracili nadzieję na dobry wynik jeden z zawodników zdecydował się na wrzutkę , którą na bramkę głową zamienił Wilowski w 88 minucie gry.

Remis cieszy z dwóch powodów :

• Po pierwsze remis wywalczyliśmy w “10” grając końcówkę meczu w osłabieniu po tym jak arbiter spotkania słusznie pokazał dwie żółte kartki Kamilowi Podolakowi.

• Po drugie zmiejszyliśmy stratę do Wiaru Krówniki o punkt ponieważ Wiar przegrał u siebie z Tęczą Kosienice 0 :2 .

Jest to radość umiarkowana ponieważ nasz młody snajper Wilowski miał piłkę meczową ,jednak w doliczonym czasie gry przeniósł futbolówkę nad poprzeczką bramki miejscowych.( było to uderzenie po kożle tak zwanym więc było trudnym uderzeniem do wykonania dla zawodnika ofensywnego.

Chciałbym na sam koniec relacji wyróźnić bramkarza Trzeciaka za występ w dotychczasowych meczach rundy wiosennej. Doceniam jego dobrą dyspozycję między słupkami.

Kacper Wilowski według mnie zasłużył na miano najlepszego w naszej ekipie.

Oto jego dokonania w tym meczu;

1. Pomoc kolegom w konstrukcji akcji

1. Wywalczony rzut karny

1. Pewne uderzenie z “wapna”

1. Stwarzanie ciągłego zagrożenie pod bramką gospodarzy poprzez uderzenia z daleka.

1. Samotne rajdy na bramkę LKS – u Nakło

1. Wykończenie dośrodkowania kolegi główką,która dała nam rezultat remisowy w 88 minucie spotkania.