Żurawianka: Bojko – Podolak (ż), M. Bąk, G. Beer, Szymański (80’ Płocica) – Kohut (88’ Stachura), Majcher (65’ Nizioł), Dmitrzyk (20’ Górniak), A. Bajwoluk (ż) – Kowal (85’ Zabłocki), Ł. Bąk.

Wiar K.: Milanik – Semko, Król (ż), Ślimak (ż)(56’ Sitko), Stec – Herda (56’ Gołębiowski), Janas (75’ Siwiecki), Michałowski (46’ Wiącek), Osypanko (46’ Sałacki) – Czekański (56’ Lewicki), Szkulski (ż).

Sędziował: Łukasz Łamasz (Radymno).

Widzów: Bez publiczności.

Wyniki pozostałych meczy: Grom Wyszatyce – Gwiazda Maćkowice 0 : 5, Strażak Sośnica - Wiar Huwniki 0 : 5, Tęcza Kozienice – LKS Ujkowice 5 : 1, Cresovia Kalników - LKS Nakło 0 : 1, Orzeł Torki – Fort Jaksmanice 4 : 2, Unia Fredropol - Bizon Medyka 3 : 0, Pogórze Dubiecko – San Hureczko 0 : 1, LKS Batycze - pauzuje.

Wyniki Klasy „O”: Roztocze Narol – Płomień Morawsko 0 : 3 vo, Zorza Zarzecze – GKS Orły 0 : 3 vo, B. Cz. Kaszyce - Czuwaj Przemyśl 1 : 1, Sanoczanka Święte – Czarni Pawłosiów 1 : 2, Pogoń Lubaczów - Łęk Ostrów 6 : 0, MKS Radymno - Motor Grochowce 6 : 0, KS Szówsko – MKS Kańczuga 2 : 1, LKS Skołoszów - Huragan Gniewczyna 0 : 1, Granica Stubno – San Gorzyce 4 : 1, Fenix Leszno - Zryw Młodów 1 : 0.

W „okręgówce” mieliśmy cuda. Huragan wygrał w Skołoszowie, a KS Szówsko pokonało MKS Kańczuga! Wygrana Feniga i Remis drużyny Kaszyc niewiele zmieniło, lecz nawet pogorszyło sytuację Biało-Czerwonych. Nadal obie drużyny mają szansę ratunku, choć drużyna Kaszyc niewielką.

Wyniki IV ligi: Sokół K. D. – Resovia II 3 : 0, Stal Sanok – Legion Pilzno 3 : 0, Sokół Nisko – Polonia Przemyśl 1 : 2, Stal II Mielec – Błękitni Ropczyce 4 : 0, Start Pruchnik – Orzeł Przeworsk o : 4, Lechia Sędziszów M. – Czarni Jasło 1 : 0, Partyzant Targowiska – Stal II S. W. - mecz 12.05.2021.

Tak jak przewidywałem, Orzeł wygrzebał się poza strefę spadkową, a czy tą pozycję utrzyma w Mielcu i czy Polonia mu w tym pomoże w Ropczycach oraz Legion Pilzno w meczu z Sokołem Nisko? Orzeł jest na dobrej drodze, że się uratuje.

Wyniki III ligi: Hetman Zamość – Wólczanka Wólka P. 3 : 3, Wisłoka Dębica – Podlasianka Biała Podlaska 1 : 0, Stal Kraśnik – Orlęta Radzyń Podlaski 0 : 3, Lewart Lubartów – Avia Świdnik 2 : 3, Cracovia II – KS Wiązownica 4 : 1.

Porażka KS Wiązownica w Krakowie praktycznie ją pogrąża i niemal jest pewne, że pożegna się z III ligą.

Wyniki II ligi: Motor Lublin – Sokół Ostróda 4 : 1, Wigry Suwałki – Hutnik Kraków 0 : 1, Śląsk II – Lech II 0 : 1, Błękitni Stargard – Olimpia Grudziądz 2 : 3, Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków 2 : 1.

Zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków mają 8 i 12 punktów przewagi nad strefą spadkową, są więc bezpieczni.

Przewidziana porażka Żurawianki, przy wygranych Gwiazdy, Wiaru Huwniki zepchnęła nas na pozycję ściśle spadkową, z której będzie nam bardzo trudno się wygramolić. Środowy mecz z Gromem może poprawić naszą pozycję, ale tylko na chwilę. Miejmy nadal nadzieję, że w Nakle będzie coraz lepiej. Pokazaliśmy przecież w pierwszej połowie meczu z Wiarem Krówniki, że można nieco lepiej grać. Pierwsza połowa meczu była raczej wyrównana, a nawet można pokusić się na wskazanie Żurawianki. Jeden błąd obrony i częściowo bramkarza kosztował nas utratę bramki po główce Króla. Ogólnie rzecz biorąc na boisku w zasadzie widocznych było dwóch zawodników. W Żurawiance królował Łukasz Bąk, a u przyjezdnych Krystian Szkulski. Ten ostatni pokazał się w zasadzie tylko w drugiej części, a Łukasz w całym meczu. Szkulski miał poważne wsparcie u kolegów, zaś Bąk miał bardzo ograniczone wsparcie. Nadal tracimy bramki po prostych błędach, wynikłych z braku szybkości i niecelności podań.. Nie można powiedzieć, że Żurawiankę nie cechują ambnicja, bo grama bardzo ambitnie, ale nieskutecznie i często tracimy piłkę z braku szybkości. W przerwie wydawało mi się, że jesteśmy w stanie ten mecz przynajmniej zremisować. Marzenie się skończyło już po kilku minutach po przerwie, kiedy Szkulski z obrońcami robił biegowo wiatrak i strzelił dwie bramki. Mimo porażki, Żurawianka grając w osłabieniu przeciwko liderowi nie grała źle, jak w poprzednich meczach, ale efekty nie mogły i nie mogą cieszyć!