Spotkanie z Czuwajem jako gospodarze na stadionie w Przemyślu

24 marca 2023, godz. 15:12, 179 wyświetleń

Żurawianka - Czuwaj Przemyśl dnia 26.03.2023 godz .15.00

Oba zespoły mają wiele punktów wspólnych. W historii znajdziemy wielu zawodników , którzy z powodzeniem reprezentowali oba kluby.

Tutaj warto wymienić takie osoby jak : Mateusz  Seryło, Marcin Mach, Andrzej Kot , Marcin Dmitrzyk, Bartłomiej Klepacki .

Muszę wspomnieć także o Pawle Pstrągu czy moim wujku Andzeju Domańskim , których występy w Czuwaju są faktem historycznym dla mnie .Stało się tak z prostej przyczyny nie widziałem żadnej kasety czy nagrania meczu z udziałem tych zawodniów z XX wieku kiedy udanie reprezentowali przemyski Czuwaj. Słowem dygresji muszę przyznać , że widziałem wielu piłkarzy w swojej powiedzmy dobrej dyspozycji a mojego wujka Andrzeja nie ,gdyż najlepszą swoją dyspozycję prezentował kiedy nie było mnie jeszcze  na świecie , albo byłem zbyt mały , aby w tamtym czasie żywo interesować się  piłką nożną.

Moje zainteresowanie Żurawianką  przybrało na sile w sezonie 2003/2004 kiedy toczyliśmy pamiętny bój z Czuwajem o awans do IV ligi podkarpackiej.Dla mnie mecz ze Startem Mirocin był  jednym z pierwszych wyjazdów aby kibicować “Żurałce “ jako niespełna 9 latek. W  ostatniej kolejce  Golbalux Wiązownica  podejmował Czuwaj Przemyśl u siebie.”Harcerzyki “ wygrali pewnie w Wiązownicy 1;2 (1 ;1) My zaś w tym  dniu (20.06.2004) pewnie  pokonaliśmy Start 0:4 (0:1 ) po bramkach Tywoniuka , Kota ,M .Dimitrzyka i Józefa Gierczaka  Czuwaj w tamtym sezonie  zgromadził 75 punktów a my 76. Upragniony awans stał się faktem.

Odnosząc się do obecnej sytuacji Czuwaj jest zdecydowanym faworytem spotkania , liderem naszej A klasy , drużyną nadającą ton rozgrywkom . Lider rozgrywek w ostatniej kolejce  pokonał 3 ;1 San Hurko /Hureczko rozpoczynając  misję powrotu do okręgówki tej wiosny .My zaś szczęśliwie za sprawą postawy Trzeciaka przegraliśmy tylko 1 :0 w Dubiecku.Na zbudowanie drużyny potrzeba czasu , jeśli do ekipy przyszło tylu zawodników.W tym spotkaniu choćby punkt będzie sukcesem .Jednocześnie przypominam piłka nożna jest najobfitszym sportem jeśli chodzi o niespodzianki. Podejmijcie rękawice chłopaki , każdy mecz zaczyna się w końcu od 0 :0 .

Powodzenia ŻuRAWIANKO!   Wiara w cud potrzebna .W pozostałych meczach grają :

Wiar Krówniki - Pogórze Dubiecko 26 marca, 15:00
  -   26 marca, 15:00