STRAŻAK SOŚNICA - ŻURAWIANKA

16 marca 2021, godz. 09:01, 288 wyświetleń

Drugi raz ze Strażakiem Sośnica!

STRAŻAK SOŚNICA - ŻURAWIANKA

godz.15:00 dnia 21.03.2021 r.

Do tej pory rozegraliśmy tylko jeden mecz mistrzowski, a było to w dniu 09.08.2020 r. na boisku Czarnych Bolestraszyce, gdzie dość szczęśliwie wygraliśmy 1 : 0 (1 : 0) po bramce Marcina Dmitrzyka. Dziś jest zupełnie inna sytuacja niż jesienią, kiedy pod znakiem zapytania był los rozgrywek w wyniku pandemii. Wiadomym jest obecnie, że rozgrywki są kontynuowane i musimy powrócić do ciągłej kontroli sytuację związaną z ilością drużyn objętych spadkiem i czy Żurawianka obroni się od spadku.

W pozostałych meczach grają: Tęcza Kosienice – LKS Batycze, Pogórze Dubiecko - Orzeł Torki, Grom Wyszatyce – Cresovia Kalników, Gwiazda Maćkowice - Fort Jaksmanice, San Hureczko - Bizon Medyka, Wiar Huwniki - LKS Nakło, LKS Ujkowice - Wiar Krówniki, Unia Fredropol - pauzuje.

Wiadomym jest, że całość zależy aż od II ligi, a następnie od lig niższych. Faktycznie musimy spoglądać na III ligę i czy KS Wiązownica uratuje się przed spadkiem do IV ligi. Podzielona IV liga ma wyłonić minimum 6 spadkowiczów i czy w tej liczbie znajdzie się Orzeł Przeworsk, Polonia Przemyśl i Start Pruchnik. Myślę, że Orzeł i Polonia uratują się a spadnie tylko Start, co spowoduje, że z okręgówki również spadnie 6 drużyn. Konsekwentnie do naszej A klasy spadnie Motor Grochowce i być może nawet drużyna Leszna i Kaszyc. Nie trzeba tak źle myśleć, ale dwie drużyny należ realnie myśleć. Zatem z naszej A klasy może spaść nawet 4 lub 5 drużyn, a realnie myśląc 4 drużyny. Widzimy, że Żurawianka jest w bliskim kontakcie ze strefą spadkową i każdy punkt będzie się liczył w czerwcu.

Ostatniej kolejki największą niespodzianką był remis Wiaru Huwniki w Krównikach, co przy remisie Żurawianki odstęp między nami nie uległ zmianie, ale czy drużyna Hutnik nam nie ucieknie przy wygranej z LKS Nakło? Realnie patrząc, mecz w Sośnicy dla Żurawianki jest bardzo ważny. Cresovia Kalników stojąc nad przepaścią, na własnym boisku pokonała Strażak 3 : 2. Czas na Żurawiankę, bo i Cresovia wygra z pewnością w Wyszatycach. Wiar Huwniki nam ucieknie a Cresovia nas wyprzedzi, gdy oczywiście przegramy w Sośnicy! W drugiej połowie meczu z Tęczą Kosienice pokazaliśmy pazur waleczności i agresywności. Naprawdę warto powtórzyć to w Sośnicy! POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

2021-03-16