22 czerwca 2021, godz. 21:08, 387 wyświetleń

Żurawianka: Pstrąg – Gawłowski, M. Bąk, G. Beer, Szymański - Banaś (70’ Zabłocki), Worobiec, Majcher (ż), Podolak (ż) – Dmitrzyk (46’ Owoc), Ł. Bąk (ż)(66’ Kohut).

Unia: Banicki – Halek, Korniak, S. Madziar, Sielski – Łoś, Czarnota (68’ A. Kazimierz), Wasyłeczko (83’ G. Kazimierz), Winiarski (55’ A. Pelc) – Podbielski, Bal.

Sędziował: Piotr Zazula (Jarosław).

Widzów: 100.

Wyniki pozostałych meczy: Wiar Krówniki - Grom Wyszatyce 6 : 0, Fort Jaksmanice -Tęcza Kozienice 3 : 1, Cresovia Kalników – Orzeł Torki 1 : 2, Bizon Medyka – LKS Ujkowice 1 : 5, San Hureczko – Wiar Huwniki 2 : 0, LKS Nakło - Strażak Sośnica 3 : 0, LKS Batycze – Pogórze Dubiecko 1 : 5, Gwiazda Maćkowice - pauzuje.

Pomimo wystąpienia w niepełnym składzie, Żurawianka tego meczu nie powinna przegrać. Z pierwszego składu bowiem nie grali: Górniak, Biały, A. Bajwoluk, Hajduk, Kowal, Kucharski, z konieczności zagrał kontuzjowany Dmitrzyk, a po kontuzji Łukasza Bąka również wszedł kontuzjowany Kohut. Mimo tego, mecz ten w zasadzie goście wygrali dość szczęśliwie. Od razu muszę powiedzieć prawdę, że w pierwszej połowie nieco więcej z gry mieli goście. Oni też stworzyli nieco więcej sytuacji bramkowych pod bramką Pstrąga, co nie oznacza, że miejscowi takich sytuacji nie mieli. Bramka Bala strzelona do szatni w 43’ minucie padła po ewidentnym błędzie obrony, która dość często nie radziła sobie z szybkim napastnikiem gości. Podobnie było z utratą drugiej bramki w 57’ minucie strzelonej przez A. Pelca. Ta bramka wreszcie ruszyła gospodarzy do roboty i w 60’ minucie G. Beer strzelił kontaktową bramkę. Od tej pory aż do końcowego gwizdka miejscowi coraz intensywniej przeważali, by w ostatnich 15-20 minutach mieć zdecydowaną przewagę, a pod bramką Banickiego raz po raz kotłowało się. Goście jeszcze trzykrotnie za sprawą szybkiego Bala przeprowadzili szybkie kontry, zakończone nieskutecznie. To, że goście utrzymali korzystny wynik mogą zawdzięczać tylko indolencji strzeleckiej gospodarzy. Przegrana Żurawianki nic nie zmienia, gdyż LKS Batycze również przegrały i Żurawianka utrzymuje się w A klasie, o czym napiszę w następnym wejściu.