Tym razem seniorzy jadą do Grochowiec!

15 września 2021, godz. 08:52, 448 wyświetleń

MOTOR GROCHOWCE - ŻURAWIANKA

godz.16:00 dnia 18.09.2021 r.

Będzie to piąte nasze spotkanie w historii kontaktów mistrzowskich. Dzielą jednak nas od ostatniego spotkania 24 lata, a to prawie kosmos. Przez te lata rozmijały się losy naszych drużyn, b y wreszcie się złączyły. Wcześniej, jak i dzisiaj gramy o różne cele. Faworytem będzie Motor, który wyprzedza nas o 8 punktów. Zapraszam wszystkich do Grochowiec dla potrzebnego wzmocnienia naszej drużyny, w jej trudnych momentach. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: LKS Nakło - Leśnik Bircza, Tęcza Kozienice – Wsiar Krówniki, Korona Trójczyce - Cresovia Kalników, B.-Cz. Kaszyce – Strażak Sośnica, Unia Fredropol - Gwiazda Maćkowice, Wiar Huwniki – Pogórze Dubiecko, Fort Jaksmanice - San Hureczko.

Do tej pory nasze drużyny spotykały się czterokrotnie. Pierwszy raz w sezonie 1996/97, których wyniki nie są znane. W kolejnym sezonie 1997/98 u siebie wygraliśmy 5 : 1, a w Grochowcach zwyciężyliśmy 2 : 1. Bilans bezpośrednich spotkać: 6 : 0 w punktach i 7 : 2 w bramkach. W Grochowcach: 3 : 0 w punktach i 2 : 1 w bramkach.

Zestaw par najbliższej kolejki w zasadzie nie powinien niczego zmienić w układzie tabeli. Najciekawszym meczem będzie spotkanie w Kosienicach, gdzie udaje się Wiar Krówniki. Dla układu dolnej części tabeli interesować nas będą wyniki pojedynków Fortu z Sanem i Korony z Cresovią oraz Wiaru Huwniki z Pogórzem Dubiecko. W pozostałych meczach raczej wyniki są spodziewane. Z racji zajmowanego miejsca sympatyków Żurawianki powinna interesować sytuacja naszych drużyn w wyższych klasach rozgrywkowych, a tam przecież nie jest dla nas różowo. W II lidze Hutnik Kraków szybko nie wygrzebie się z grupy spadkowej. Tak samo jest w III lidze z Wólczanką, a w IV lidze w strefie spadkowej są Piast Tuczempy i MKS Kańczuga oraz zagrożony jest Orzeł Przeworsk. Wymienione klasy rozgrywkowe będą miały zasadniczy wpływ na sytuację w jarosławskiej klasie „O”, a w niej na dole jest Czuwaj Przemyśl, Granica Stubno, GKS Orły i Orzeł Torki. Analiza tych wszystkich wymienionych grup wyraźnie wskazuje, że z naszej A klasy nie spadnie tylko jedna drużyna, lecz znacznie więcej. Już od samego początku tego dziwacznego sezony trzeba ciągle myśleć, co robić aby wydostać się do środkowej strefy tabeli. Niestety, dotychczasowe wyniki, a w szczególności gra Żurawianki nie wskazuje na poprawę, a to musi smucić. Mam świadomość, że Motor po spadku z klasy „O” jest w dołku i przy odrobinie szczęścia można coś w Grochowcach ugrać. Przede wszystkim nie wolno nam tracić głupich bramek, najczęściej w sytuacjach kuriozalnych, ale też musimy znacznie poprawić skuteczność. Jednak podstawowym warunkiem jest natychmiastowe skupienie się na poprawę szybkości gry i celności podań, w czym ustępujemy każdemu rywalowi. POWODZENIA ŻURAWIANKO!

2021-09-15