Viking 4 :0 Żurawianka

17 kwietnia 2023, godz. 14:03, 346 wyświetleń

A A A

Orły: Wojdyła - Kiernozek, Włoch, Franków (60' Gierałt), Jaroch (80' Cwynar) - Gorczyca (55' Woźniak), Pelc, Przytuła (85' Lech), B. Demeńczuk (80' Baran) - Sedlaczek (70' Olear), Kobrzyński Rezerwa: Gierałt, Olear , Kurzyński ,Woźniak, Cwynar ,Lech , Baran
Żurawica: Trzeciak - Gawłowski, Zabłocki, Beer, Paska, Kowalski (30' Maksym), Podolak, Owoc, Bajwoluk, Wilowski, Wilkos Rezerwa :Kozak Adam (Jarosław Gawłowski zszedł), Kozak Dominik(Wilowski Kacper zszedł) ,Kamil Maksym (Krystian Kowalski zszedł w wyniku kontuzji),Roman Hoitsak( zmieniony Jakub Owoc)
⚽1:0 Pelc 26'
⚽2:0 Sedlaczek (as. Przytuła) 29'
⚽3:0 Sedlaczek 40'
⚽4:0 Olear 86'
GKS Viking Orły/Małkowice 4 :0 (3 :0) Żurawianka Żurawica

Żółte kartki: Gorczyca, Franków (Orły), Gawłowski ,Beer , Owoc(Żurawianka)
Arbitrzy : Kamil Płoskoń, Karol Ochyra, Dariusz Łuczyk

Mieliśmy do czynienia ze zderzeniem dwóch drużyn , które prezentowały odmienny styl gry.Viking długimi fragmentami posiadał inicjatywę , starannie budując akcję od bramkarza.
Gospodarze szczególnie w pierwszej połowie prowadzili grę , dyktowali jej warunki, stale niepokojąc młodego goalkeepera Żurawianki.
W 20 ' jeden z " Vikingów" oddał strzał prosto w naszego bramkarza  z dalszej odległości ,Trzeciak bez problemów złapał piłkę.Niespełna 6 minut później za krótkie uderzenia stopera wykorzystał Jan Pelc , który uderzeniem pod poprzeczkę z około 20 metrów do bramki uzyskał jak się okazało najładnieszego gola spotkania.
W 29 ' Paweł Sedlaczek znany z występów w przemyskiej Polonii podwyzszył prowadzenie miejscowych wykorzystując centrę Przytuły
Goście zaś organizowali nieliczne kontry .Po jednej z nich Dawid Wilkos ustawił piłkę na około 40 metrów od bramki gospodarzy celując w krótki róg bramki Wojdyły.Rzut wolny wykonywany przez Dawida okazał się jednak uderzeniem minimalnie chybionym.
To uderzenie można określic mianem " strzału Panu Bogu w okno"
W 40 ' swój dorobek powiększył  snajper orłowian powiększył swój dorobek , uzyskując drugą bramkę
Po zmianie stron grający trener Gawłowski dokonał roszady zamieniając pozycjami Beera i Wilkosa licząc  na to ,że współpraca Naszego Kapitana z Wilowskim okaże się lepszym rozwiązaniem ofensywnym.
Śpieszę donieść , że te nadzieję okazały się płonne gdyż Wilowski mając w  nogach samotną walkę ze stoperami Vikinga z pierwszej połowy , nie posiadał już wystarczającej energii
W drugiej połowie jedynym pozytywnym akcentem ze strony gości było niecelne uderzenie  na bramkę Wojdyły po kontrze ze skrzydła.
Trzeba zeznaczyć ,że podopieczni Rajmunda Gorczycy w drugiej odsłonie spotkania spuścili nieco z tonu widząc słabośc rywala.
To nie przeszkodziło stoperowi Kiermozkowi zmarnować 100% okazję po centrze z rzutu rożnego
Przegraliśmy w całym spotkaniu walkę o środek pola , nasze próby pressingu w przekroju całego spotkania spełzły na niczym gdyż napastnicy Żurawianki pozwalali swobodnie wyporowadzać futbolówkę gospodarzom z własnej połowy.
Niech dowodem na to będzie zmiana samego siebie przez Trenera Vikinga już w 55 minucie spotkania. Uczynił to z dwóch powodów jak mniemam to jest po pierwsze posiadanie żółtej kartki i świadomości tego ,że jego
koledzy pewnie prowadzą w tym spotkaniu.
Chciałbym wyróżnić bocznego obrońcę Rafała Jarocha , który umiejętnie właczał się do akcji ofensywnych swojego zespołu stwarzając zagrożenie  na swoim skrzydle , który do momentu zmiany raz po raz groźnie dośrodkowywał w pole karne Naszej drużyny.
Radził sobie wyśmielicie zarówno z Krystianem Kowalskim jak i z jego zmiennikiem Maksymem.
 W 86 ' z pozoru niegroźny strzał(wrzutka) kolegi z rzutu wolnego dobił Andrzej Olear wykorzystując to ,że Trzeciak zlekceważył tą piłkę i nie zachował należytej koncetracji wypuszczając piłkę .Błąd bramkarza wykorzystał wspomniany gracz Vikinga będąc bezlitosnym egzekutorem " wyroku" ustalając rezultat potyczki na 4 :0 dla gospodarzy.
Naszym rywalom ,życzymy powodzenia w dalszych spotkania , dobrej skuteczności , radości z gry.
Mamy nadzieję , że zawalczycie o jak najwyższy dorobek punktowy i jak najlepszą lokatę na koniec sezonu.
Gratuluję całej Waszej Drużynie okazałego zwycięstwa. Obyście wytrwali w dobrym zdrowiu  do końca sezonu i cieszyli się grą.