Żurawianka: Bojko – G. Beer, Gawłowski, Szymański, Wilkos - Biały, Majcher, Bąk Ł., Curyło – Górniak, Bajwoluk K.

Wiar: Iskański - Kogut P. Lis, (60' Kogut D.), Głowaty (88' Śnieżek), Bachurski - Kielar (77' Gierczak K.), Piotrowski, Saj, Giergont - Mościszko, Gierczak W.

Sędziował: -.

Widzów: 50.

Wyniki pozostałych par: Gwiazda Maćkowice - pauza, Wiar Krówniki - Cresovia Kalników 0:2, San Hureczko - Tęcza Kosienice 4:2, Pogórze Dubiecko - Korona Trójczyce 2:1, pozostałe mecze zostały odwołane i przełożone na 20.04.2022 r. z powodu złych warunków atmosferycznych.

W dzień planowanego meczu termometr wskazywał 4 stopnie powyżej zera, wiał zimny wiatr, a do tego cały piątek padał deszcz. Po prostu nie chciało sie wychodzić z domu. Ponadto od rana dostawaliśmy sygnały, że tego zawodnika nie będzie bo chory, ten bo ma gorączkę itd. Przed samym meczem zaczęliśmy liczyć na palcach czy zdołamy uzbierać 11 na arcyważnym mecz z Wiarem Huwniki. Pomimo braku wielu zawodników: A. Bajowluka, Pstrąga, Kohuta, Owoca, M. Bąka, Wilowskiego, Podolaka, udało nam sie skompletować jedenastkę na ten arcyważny mecz gdzie do zdobycia było 3 pkt. a tak naprawdę 6. Przegrana w tym meczu sprawiała, że drużyna z Huwnik uciekłaby nam na 6 pkt. Jednak piłkarz musi być gotowy do gry w każdych warunkach. I jedenastu zawodników drużyny z Żurawicy, którzy w ten dzień stawili sie na mecz zapowiedziało, że zrobią wszystko aby wynik był korzystny dla miejscowych. Mecz zaczął się podobnie jak z Krównikami dość niespodziewaną stratą bramki przez Żurawiankę. W dość nie groźnej sytuacji bramkę na 1:0 dla Huwnik zdobył Saj. Jednak była to dopiero 9 minuta meczu więc czasu było sporo żeby odrobić straty. I tak w 23' po błędzie bramkarza Wiaru, który zastanawiał się: łapać piłkę, wybijać bo nie miał pewności czy jest w polu karnym, jego zawahanie wykorzystał K. Bajwoluk, który wyłuskał piłkę interweniującemu bramkarzowi z rąk i niemal z zerowego konta zdobył wyrównującą bramkę. Radość Żurawianki trwała tylko 8 minut bo podobnie jak w rundzie jesiennej tak i teraz gola na 2:1 głową zdobył W. Gierczak. Żurawianka po straconej bramce jeszcze mocniej ruszyła do przodu celem doprowadzenia do wyrównania. W 37' Ł. Bąk prostopadłą piłką zagrał do wbiegającego w pole karne i wychodzącego sam na sam K. Bajowluka, który został w polu karnym od tyłu sfaulowany i sędzia w skazał na 11 metr gdzie do wyrównania jak przed tygodniem doprowadził kapitan zespołu w tym meczu D. Biały. Dodatkowo za faul na Bajowluku żółta kartka został ukarany Lis. Dosłownie po dwóch minutach gry od wznowienia ze środka piłki przez Wiar, Żurawianka wyszła na prowadzenie za sprawą Białego, który popisał się pięknym strzałem za linii pola karnego ustalając wynik na 3:2. W dobrych nastrojach gospodarze przystąpili do drugiej polowy. I już w 53' minucie Górniak debiutujący w roli napastnika zdobywa gola na 4:2. Gdy wydawało się, że Żurawianka kontroluje przebieg spotkania to w całkowicie nie groźnej sytuacji swoja drugą bramkę w tym dniu zdobył Saj i zrobiło się 4:3 dla Żurawicy. Do końca meczu pozostało jeszcze 20 minut więc wynik był cały czas otwarty. Jednak Żurawianka zaczęła grać mądrze i ostrożnie z tyłu oraz atakować mniejszą ilością zawodników natomiast Huwniki w celu uzyskania korzystnego wyniku zaczęli atakować większą ilością zawodników co wykorzystał doświadczony i niezawodny Ł. Bąk. Najpierw w 88 minucie wybiegł ze środka pola i minąwszy środkowego obrońcę w sytuacji sam na sam z Iskańskim zdobył 5 bramkę dla Żurawianki. Również Ł. Bąk juz w doliczonym czasie gry przypieczętował zwycięstwo Żurawianki zdobywając 6 gola a swojego 2 w tym meczu pięknym strzałem w same okienko bramki z 20 m. Mecz mógł się podobać. Obie drużyny grały twardo i dążyły do uzyskania korzystnego wyniku. Emocji i bramek w  tym meczu na pewno nie brakowało. Podsumowując Żurawianka zagrała bardzo dobre zawody. Wydaje się, że jest na fali wznoszącej. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna. W tym dniu w zespole Żurawianki nie było słabego punktu pomimo braku wielu zawodników. 3 pkt. dopisano dla Żurawianki. Gratulacje dla drużyny za postawę, za walkę, za serce. Widać, że w drużynie drzemie duch walki i że będzie walczyć do ostatniego meczu w sezonie.