Warto było czekać tyle czasu na taki stadion!!!!

15 sierpnia 2022, godz. 13:24, 243 wyświetleń

Dlaczego takimi słowami zacząłem swój tekst?
A to dlatego, że w trakcie meczu z Pogórzem Dubiecko jeden z zawodników powiedział do mnie właśnie: „WARTO BYŁO CZEKAĆ TYLE CZASU NA TAKI STADION”.

Dlaczego właśnie dziś piszę ten tekst po odbytych zawodach?
Dla mnie jest to najlepszy czas, ponieważ ten mecz pomimo, że przegrany uświadomił mi jako Prezesowi, jak również Zarządowi, że WARTO było czekać i pomimo przeciwności losu, jak granie na obcych boiskach, możemy DZIŚ cieszyć się tak pięknym obiektem.

Nie bez kozery napisałem ,,cieszyć się’’ bo ,,chwalić się” może teraz tym właśnie stadionem Urząd Gminy w Żurawicy na czele z Panem Wójtem Tomaszem SZELESZCZUKIEM, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Maciejem GAŁUSZKĄ oraz Radnymi Gminy Żurawica.

To dzięki Panu Wójtowi Tomaszowi SZELESZCZUKOWI powstała głównie ta koncepcja. Był to jeden z jego punktów programowych, gdy jeszcze jako kandydat na stanowisko Wójta Gminy Żurawicy jako jeden z celi postanowił doprowadzić nasz obiekt na miarę XXI wieku. Po wyborze na wspomniane stanowisko zaczął konsekwentnie realizować swój program. Długo wyczekiwana inwestycja pomimo trudności dobiegła do końca i w dniu 14.08.2022 r. mogliśmy poczuć i zobaczyć na własne oczy ten piękny oraz bardzo potrzebny obiekt. Na mecz przybyło ponad 200 osób, rodzin z dziećmi. Mięliśmy piłkarskie święto, jak za dawnych lat. I tu widać gołym okiem, jak ten obiekt był potrzebny i długo wyczekiwany. I właśnie w tym miejscu, jako obecnie urzędujący PREZES LKS Żurawianka Żurawica, w czasie kiedy było i jest mi dane kierować naszym klubem, śmiało mogę napisać, że TEN STADION to wizytówka miejscowości, jak i Gminy.

Serdeczne podziękowania składam Panu Wójtowi Tomaszowi SZELESZCZUKOWI, bez którego pomysłu i woli zrealizowania postawionych sobie celów, ten projekt nie miałby szansy powstania. Słowa podziękowania kieruję również do Pana Macieja GAŁUSZKA oraz Radnych Gminy Żurawica, którzy wsparli Pana Wójta swoim głosem i podzielali jego wizję powstania jednej z najładniejszych płyt boiska wraz z bieżnią lekkoatletyczną. Podziękowania należą się również pracownikom Urzędu Gminy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania i doprowadzenia tej płyty i samego obiektu do stanu, jaki mamy dziś. Dziękuję Panu Januszowi ZAWADA, za opiekę nad obiektem, za doprowadzenie obiektu do stanu używalności. Dziękuję obecnemu gospodarzowi obiektu, Panu Andrzejowi MAŁKOWI, który na co dzień zajmuje się płytą pod baczną batutą właśnie wspomnianego Pana Janusza ZAWADA.

Dziękuję Wszystkim, którzy pielęgnowali nasz stadion i dbali o jego utrzymanie.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE PODZIEKOWANIA ZA POMYSŁ, REALIZACJĘ, PRZEKZANE ŚRODKI NA TEN CEL, ZA OPIEKĘ, ZA STADION.

Warto tu nadmienić, że sam Pan Wójt Tomasz SZELESZCZUK wraz z Panem Maciejem GAŁUSZKĄ oraz Radnymi Gminy Żurawica nie spoczęli na laurach a wręcz przeciwnie: został ogłoszony przetarg na budowę budynku zaplecza przy stadionie sportowym LKS Żurawianka.

Czekamy więc, z ogromną niecierpliwością na kolejne, piękne obiekty przy naszym stadionie.

Jednocześnie zapraszamy do kibicowania, w trakcie rozgrywania przez nasze drużyny meczy na stadionie w Żurawicy.

Z wyrazami podziękowania w imieniu Zarządu

LKS Żurawianka Żurawica
                Jarosław Gawłowski