Wiar Huwniki nie podobny do Wiaru Krówniki!

16 sierpnia 2021, godz. 10:26, 744 wyświetleń

WIAR HUWNIKI - ŻURAWIANKA

godz.16:00 dnia 22.08.2021 r.

Po sromotnym laniu nad Wiarem w Krównikach, Żurawianka również wybiera się nad Wiar. Tym razem jedziemy do doliny między Górą Oliwną (Chyb) a Górą Kalwaryjską, by zmierzyć się z drużyną Gierczaków, jak kiedyś zwano Wiar Huwniki. Jedziemy z wielkimi obawami i doświadczeniem niebywałej chwiejności formy drużyny, która w ubiegłej niedzieli w Jaksmanicach błysnęła, a ostatnio w Krównikach zawiodła na każdym froncie, głównie w drugiej części meczu. Jedno jest pewne, że mecz do drugiego meczu nigdy nie jest podobny i wszelkie wpadki zdarzają się najlepszym. W tym właśnie duchu i nieustającą nadzieją warto pojechać do Huwnik i dlatego wszystkich bardzo zapraszam. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: Leśnik Bircza - Gwiazda Maćkowice, Cresovia Kalników – Wiar Krówniki, Tęcza Kosienice - San Hureczko, LKS Nakło - Motor Grochowce, Korona Trójczyce - Pogórze Dubiecko, Fort Jaksmanice - B.-Cz. Kaszyce, Unia Fredropol – Strażak Sośnica.

Do tej pory z drużyną Huwnik piętnastokrotnie. Pierwsze nasze kontakty miały miejsce w sezonie 1994/95 oraz w kolejnych trzech sezonach: 1995/96 i 1996/97 lecz nie są znane wyniki tych spotkań. W sezonie 1997/98 w Żurawicy wygrali gospodarze 10 : 3 a w Huwnikach również zwyciężyli gospodarze 6 : 3; 9) Dnia 31.08.2014 r. Wiar H. – Żurawianka 3 : 2 (1 : 0) po bramkach Grada i A. Bajwoluka; 10) Dnia 12.04.2015 r. Żurawianka – Wiar H. 1 : 0 (1 : 0) po bramce K. Sidora; 11) Dnia 16.09.2018 r. Wiar H. – Żurawianka 2 : 1 (1 : 1), Majcher; 12) Dnia 20.04.2019 r. Żurawianka – Wiar H. 5 : 3 (2 : 1), 2 – Kowal, 1 – Gawłowski, Dmitrzyk, K. Bajwoluk; 13) Wiar H. – Żurawianka 0 : 2 (0 : 1), 2 - Ł. Bąk; 14) Wiar H. – Żurawianka 1 : 1 (0 : 1), Majcher; 15) Żurawianka – Wiar H. 1 : 1 (1 : 1), Biały. Bilans znanych wyników bezpośrednich pojedynków ogółem w punktach 14 : 11 i w bramkach 26 : 19. W Żurawicy: 10 : 1 w punktach i 20 : 11 w bramkach. W Huwnikach: 4 : 10 w punktach i 6 : 8 w bramkach.

Początek sezonu już wskazuje jaki może być podział wartości poszczególnych drużyn. Myślę, że czołówkę stanowić będą drużyny Kaszyc, Krównik, Jaksmanic, Pogórza, Nakła i Fredropola. W dole tabeli, które walczyć będą o pozostanie w A klasie to: Żurawianka, Leśnik, Strażak, Korona, Wiar Huwniki. Oczywiście, że są to tylko moje subiektywne przypuszczenia, ale coś w tym jest. Niezależnie od mojego sądu, w tym specyficznym sezonie musimy walczyć o każdy punkt, jesienią na wyjazdach, a wiosną na własnym boisku (jeżeli tak się stanie?). Rywal dwukrotnie przegrał minimalnie po 0 : 1 we Fredropolu i w Maćkowicach, gdzie nie jest wstydem przegrać! W meczu z nami wydaje się być faworytem, ale dokładnie trzy lata temu wygrał z nami 2 : 1, po bramce Majchra, który również strzelił bramkę w ostatnim meczu remisowym. Między porażką 1 : 2 a remisem 1 : 1 mieliśmy jeszcze wygraną 2 : 0 po dwóch bramkach Łukasza Bąka. Statycznie jednak nie wygląda na to, aby teraz Wiar był faworytem i każdy wynik Żurawianki może się zdarzyć. Tym bardziej, że początek sezonu zawsze płata figle ze względu na wyjątkową niestabilność kadr poszczególnych drużyn. Ciekawie zapowiada się mecz w Jaksmanicach, gdzie gościć będzie spadkowicz z Kaszyc, a także para LKS Nakło – Motor Grochowce i Cresovia Kalników – Wiar Krówniki, czy Tęcza Kosienice – San Hureczko. Dla nas niezwykle ważnym jest, aby tego meczu nie przegrać przy bardzo niekorzystnym bilansie bramkowym, a przecież następny mecz mamy wyjazdowy do Kaszyc, gdzie o każdy punkt będzie niezwykle ciężko. Ostrożność zawsze popłaca i nie jest zbyteczną asekuracją!

2021-08-16