Wiar Krówniki to nie LKS Batycze!

05 maja 2021, godz. 17:44, 505 wyświetleń

ŻURAWIANKA – WIAR KRÓWNIKI

godz.17:00 dnia 09.05.2021 r.

Bardzo ważna dla nas kolejka, z niezwykle ciekawym zestawieniem par. Żurawiankę czeka ciężka przeprawa, bo do Bolestraszyc przyjeżdża lider, z którym jesienią przegraliśmy w Krównikach gładko 0 : 3. Nam jakoś w Bolestraszycach gra się bardzo ciężko i to obojętnie z kim gramy. Zatem prognozy z liderem są naprawdę mierne. Minionej kolejki niewiele straciliśmy do konkurentów spadkowej doli. Przegrana Strażaka, Cresovii, Bizona, LKS Nakło i remis z LKS Batycze niewiele zmieniło, ale uciekł nam Wiar Huwniki po wygranej z Tęczą. Teraz wyprzedzić nas może jeszcze Gwiazda i uciec nam Strażak lub Wiar Huwniki, a także Cresovia. Czy uda się wyciągnąć przynajmniej punkt z drużyną Krównik? Trudno powiedzieć, ale w piłce wszystko jest możliwe. Już na poważnie ważą się nasze losy, bo przed nami trudne wyjazdy do Nakła, Medyki, Sośnicy, Maćkowic, Torek, Pogórza i Ujkowic. U siebie mamy bardzo trudnych przeciwników: Fort, San, Unię, Wiar Krówniki, niepewny Wiar Huwniki i łatwy (ale czy faktycznie?) Grom. Nie traćmy nadzieję, choć prognozy kiepskie. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: Grom Wyszatyce – Gwiazda Maćkowice, Strażak Sośnica - Wiar Huwniki, Tęcza Kosienice – LKS Ujkowice, Cresovia Kalników - LKS Nakło, Orzeł Torki – Fort Jaksmanice, Unia Fredropol - Bizon Medyka, Pogórze Dubiecko – San Hureczko, LKS Batycze - pauzuje.

W klasie „O” grają: Roztocze Narol – Płomień Morawsko 0 : 3 vo, Zorza Zarzecze – GKS Orły 0 : 3 vo, B. Cz. Kaszyce - Czuwaj Przemyśl, Sanoczanka Święte – Czarni Pawłosiów, Pogoń Lubaczów - Łęk Ostrów, MKS Radymno - Motor Grochowce, KS Szówsko – MKS Kańczuga, LKS Skołoszów - Huragan Gniewczyna, Granica Stubno – San Gorzyce, Fenix Leszno - Zryw Młodów.

Dziś odbyła się zaległo 22 mkolejka IV ligi z dnia 27/28.03.2021 r. Oto winiki: Resovia II - Stal II Mielec 2 : 3, Start Pruchnik - Polonia Przemyśl 0 : 0, Lechia - Legion 0 : 2, Sokół K. D. - Stal II S.W. 0 : 2, Stal Sanok - Partyzant 4 : 1, Czarni - Sokół Nisko 1 : 0, Orzeł - Błekitni 2 : 1.

Tak jak się spoidziewałem, Orzeł doszedł do Błękitnych i Sokoła Nisko! Ma duże szanse uratować się przed spadkiem.

W IV lidze grają: Sokół Kolbuszowa Dolna – Resovia II Rzeszów, Stal Sanok – Leg ion Pilzno, Sokół Nisko – Polonia Przemyśl, Stal II Mielec – Błękitni Ropczyce, Start Pruchnik – Orzeł Przeworsk, Lechia Sędziszów Młp. – Czarni Jasło, Partyzant Targowiska – Stal II Stalowa Wola.

Orzeł powinien wygrać w Pruchniku. Liczę na porażkę Błękitnych w Mielcu i Sokoła Nisko z Polonią. Pozwoli Orłowi na nawiązanie bliskiego kontaktu z dwojgiem konkurentów w strefie spadkowej.

W III lidze grają: Stal Kraśnik – Orlęta Łuków, Lewart Lubartów – Avia Świdnik, Wisłoka Dębica – Podlasie Biała Podlaska, Hetman Zamość - Wólczanka Wólka Pełkińska, Korona II Kielce – Jutrzenka Giebułtów, Cracovia II Kraków - KS Wiązownica.

W tej kolejce wiele się wyjaśni. Nie chcę być złym wróżbitą, ale KS Wiązownica jedzie do Krakowa po przegraną, a to zupełnie źle wróży dla gości. Wątpię w to, że KS Wiązownica uratuje się przed spadkiem.

W II lidze grają: Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków, Błękitni Stargard – Olimpia Grudziądz, Wigry Suwałki – Hutnik Kraków, Motor Lublin – Sokół Sieniawa, Bytomia Bytów – Stal Rzeszów. KS Kalisz – GKS Katowice, Śląsk II Wrocław – Lech II Poznań, Garbarnia Kraków – Górnik Polkowice, Skra Częstochowa – Pogoń Siedlce.

Motor Lublin po wygranej w Rzeszowie, teraz może pokusić się o zwycięstwo z Sokołem Sieniawa i praktycznie ucieknie ze strefy spadkowej. Ciekawe będą wyniki pięciu ostatnich drużyn, co może zupełnie przewrócić końcówkę tabeli. Tym bardziej, że Hutnik Kraków zapewne przegra w Suwałkach i najgorszym wypadku zachowa tylko 4 punkty przewagi na grupą spadkową, a to przecież też się liczy.

Do tej pory drużyny nasze spotykały się czternastokrotnie. Pierwsze nasze kontakty miały miejsce jeszcze w sezonie 1984/85, a kolejne w sezonie 1994/95 lecz nie znamy wyników tych spotkań. 5) Dnia 08.08.1999 r. Żurawianka – Wiar 3 : 2 (1 : 1); 2 – Marcin Dmitrzyk, 1 – Paweł Pstrąg, 6) Dnia 02.04.2000 r. Wiar – Żurawianka 0 : 0, 7) Dnia 27.08.2000 r. Żurawianka – Wiar 5 : 0 (2 : 0); 4 – Marcin Dmitrzyk, 1 – Krzysztof Ochenduszko, 8) Dnia 02.05.2001 r. Wiar – Żurawianka 0 : 0; 9) Dnia 14.09.2014 r. Wiar K. – Żurawianka 1 : 2 (1 : 1) po bramkach 2 – Milanik; 10) Dnia 22.04.2015 r. Żurawianka – Wiar K. 0 : 2 ( 0 : 1); 11) Dnia 07.10.2018 r. Żurawianka – Wiar K. 2 : 0 (1 : 0), K. Bajwoluk, Dmitrzyk; zweryfikowany jako 3 : 0 dla Żurawianki; 12) Dnia 11.04.2019 r. Wiar K. – Żurawianka 3 : 1 (2 : 1), Gawłowski; 13) Dnia 03.11.2019 r. Wiar K. – Żurawianka 5 : 0 (1 : 0); 14) Dnia 04.10.2020 r. Wiar K. – Żurawianka 3 : 0 (1 : 0). Bilans bezpośrednich spotkań ogółem w punktach 14 : 14 i w bramkach 14 : 16. W Żurawicy: w punktach 9 : 3 i w bramkach 11 : 4 a w Krównikach w punktach 5 : 11 i w bramkach 3 : 12.

2021-05-05