Wszystkich Świętych!

30 października 2022, godz. 19:50, 168 wyświetleń

Wszystkich Świętych

01.11.2022 r.

Jak co roku w dniu 1 listopada obchodzimy dzień, w którym wspominamy zmarłych, naszych bliskich, przyjaciół i znajomych. Wielu z nich związanych było z naszym klubem, będąc w przeszłości jego zawodnikami, działaczami, bądź też oddanymi kibicami. Obecnie nie ma ich wśród nas, ale pozostają w naszej pamięci. Na żurawickich cmentarzach oraz na innych nekropoliach spoczywają ludzie, którzy działali na rzecz Żurawianki. Wielu z nich wsławiało nasz klub nie tylko na sportowych arenach powiatu, województwa i kraju, ale też w Europie i świecie. Pamiętajmy o nich, kiedy będziemy odwiedzali cmentarze, choć zdaję sobie sprawę, że obecnie panująca pandemia znacznie ogranicza poruszanie się, ale pamięć o tych ludziach nie powinna nam umykać! Nie zapomnijmy również o tych, którzy spoczywają w odległych zakątkach naszego kraju i za granicą, a kiedyś związani byli z Żurawicą i naszym klubem.

Na Cmentarzach w Żurawicy spoczywają (w kolejności alfabetycznej):

- sportowcy:

Zuzanna Bartnicka, Mieczysław Bąk, Tadeusz Bąk, Edward Błachuta, Szczepan Borcz, Jan Bosak, Jan Brodło, Stanisław Brodło, Władysław Dmitrzyk, Władysław Domański, Jan Dutko, Jan Filipowicz, Krzysztof Gabrysiak, Andrzej Głowacz, August Głowacz, Czesław Głowacz, Czesław Górniak, Michał Humeńczyk, Edward Inglot, Stanisław Inglot, Roman Jacejko, Rene Juszczyk, Wojciech Konrad, Paweł Kowalski, Roman Krzyk, Tadeusz Krzyk, Jadwiga Krzyk-Raba, Franciszka Krzyk-Olbrycht, Józef Lenczowski, Stanisław Lenczowski, Jan Łacina, Józef Łacina, Stanisław Łacina, Władysław Łazor, Józef Maksym, Robert Maksym, Leopold Mazurek, Andrzej Nalepa, Barbara Oleksińska-Chudzio, Wojciech Pantoł, Henryk Partyka, Jan Partyka, Ludwik Partyka, Roman Partyka, Stefan Piejko, Leopold Podolak, Stefan Podolak, Jan Raba, Jadwiga Skoczylas-Mulawka, Czesław Smolik, Zdzisław Smuczek, Edward Spelina, Władysław Stefanik, Tadeusz Śnieżek, Leszek Urban, Franciszek Wardęga, Ludwik Wardęga, Marian Wardęga, Stanisław Wardęga, Antoni Więch, Jan Wilowski, Franciszek Włoch, Mieczysław Wojtaszek, Zdzisław Wojtaszek, Tadeusz Zamorski.

- działacze:

Józef Biały, Jan Błachuta, Bolesław Ciepiela, Henryk Dzikowski, Stanisław Garbowski, Franciszek Jucha, Stanisław Jucha, Emil Kołodziej, Eugeniusz Kołodziej, Adam Krzyk, Franciszek Lis, Roman Muszyński, Bolesław Myka, Tadeusz Smuczek, Władysław Smuk, Józef Śliwa, Tadeusz Śnieżek, Franciszek Wardęga, Władysław Wardęga, Wojciech Wicher, Marian Wiech, Stanisław Żygała, Franciszek Żyjewski, Zygmunt Żyjewski.

Na Cmentarzach w Przemyślu spoczywają:

- sportowcy:

Mieczysław Burzyński, Czesław Fiołek, Michał Forst, Władysław Głowacz, Tadeusz Kupczak, Stanisław Kuźniar, Alfred Łaba, Krzysztof Łaba, Tadeusz Majcher, Michał Maksym, Mieczysław Malczyk, Władysław Malczyk, Jerzy Mauthe, Stanisław Moskal, Rudolf Prachowski, Roman Pytlak, Jerzy Ruśnica, Jerzy Szkabarnicki, Marian Taras, Jerzy Tchórzewski, Stanisław Wiech, Wiesław Wojakowski, Stanisław Zaborniak.

- działacze:

Wiesław Ozimczuk, Książę Andrzej Sapieha (grób symboliczny), Stanisław Ślipiński.

Na Cmentarzach w Bolestraszycach, Buszkowicach, Duńkowiczkach, Gliwicach, Legnicy, Łętowni, Rzeszowie, Tarnobrzegu, Wyszatycach spoczywają:

- sportowcy:

Aleksander Dzikowski, Stanisław Gradowski, Jan Kaczmarz, Zbigniew Klocko, Zbigniew Kojder, Tadeusz Kory, Władysław Lizak, Mieczysław Łacina, Leszek Łoza, Jan Malczyk, Kazimierz Malczyk, Rudolf Mech, Marian Partyka, Roman Salamon, Antoni Skwarko, Józef Widaj, Krzysztof Zabłocki.

Stefan Ducheński.

2022-10-30