Z Fortem przegrana nie wchodzi w rachubę , jeśli chcemy zapewnić sobie byt w tej lidze!

27 kwietnia 2023, godz. 13:38, 135 wyświetleń

W 22 kolejce zmierzymy się z Fortem Jaksmanice dnia 30.04.2023.

Będzie to kluczowe spotkanie w kontekście rozstrzygnięć w dolnych rejonach tabeli naszej przemyskiej A klasy. W tym pojedynku outsiderów będziemy nieznacznym faworytem.

Pomimo tego  ,że nasza kadra  uległa sporej przebudowie jestem przekonany że możemy odnieść sukces w tym meczu. Posiadamy przecież w swoim składzie Kacpra Wilowskiego

(autora 5 trafień) w wygranym pojedynku 11 do 3 w  Żurawicy dnia 28.09  . 2022 roku.

Obie ekipy są w kryzysie jednak nasi rywale mają zaledwie 4 punkty na koncie  z bilansem 20 bramek strzelonych i 107 straconych co daje jakąś iskierkę nadziei na nawiązanie walki z gospodarzami niedzielnego meczu. Gospodarze tej potyczki wygrali co prawda , w poprzedniej kolejce w Hurku z Sanem 1 : 2 , ale nie tracę wiary w Nasz zespół przed tym spotkaniem .

Ten pojedynek to szansa na wygraną i tym samym zmniejszenie dystansu punktowego  dzielącego Żurawiankę z Wiarem Krówniki , który w tej kolejce zmierzy swe siły z zawsze niewygodnym przeciwnikiem Unią Fredropol.

Zobaczmy jak przebiegała nasza rywalizacja w latach ubiegłych :

14 m (10.08.2014): dom: 2 z, 3 r, 3 p, wyjazd: 2 z, 2 r, 2 p; pkt. 14 : 20 - br. 28 : 25

( wliczając spotkanie z 28 września 2022 roku) , ( br +/- zliczone razem uwzględniając spotkanie z 28 września 2022 roku)

Muszę nadmienić ,że Antoni Gajda( strzelec dwóch bramek z meczu 7 kolejki) zmienił przed rundą Fort na Biało Czerwonych Kaszyce i tym samym potencjał drużyny z Jaksmanic jest mocno ograniczony.

Musimy patrzeć także na naszą V ligę ( gr Jarosław ) i kibicować aby utrzymanie zapewniły sobie takie drużyny jak Orzeł Torki i Biało Czerwoni Kaszyce utrzymały się w lidze gdyż pewnym spadkowiczem ( prawdopodobnie ) IV ligi Podkarpackiej jest LKS Skołoszów co będzie mieć wpływ na ilość spadkowiczów z naszego poziomu ligowego .

Musimy sami zbierać punkty a także obserwować rezultaty z wyższych klas rozgrywkowych.

Orzeł Torki zajmuje 10 lokatę w jarosławskiej “ okręgówce “ posiadając  przewagę 5 punktów nad  pierwszym zespołem zagrożonym spadkiem ( San Gorzyce) natomiast zespół z Kaszyc jest 9 w tabeli z dorobkiem 26 punktów.

Po porażce w Lubaczowie dojdzie do pojedynku bezpośredniego między  Orłem a Sanem Gorzyce w następnej kolejce. Trzymajmy kciuki za zespól z Torek bo wygrana tego zespołu przybliży ten zespół do pozostania w szeregu piątoligowców co pozwoli nam na zachowanie większego spokoju.

W innym meczu klasę wyżej od nas będziemy obserwować pojedynek Zdrój Horyniec -Biało Czerwoni Kaszyce ( mecze  w Basznii Dolnej  i  Torkach rozpoczną się 30 kwietnia 2023 roku o 16.00) .

Oprócz obserwacji wyższych klas rozgrywkowych sami musimy wreszcie nawiązać do meczu z Gwiazdą Maćkowice ( z tej rundy) i zawalczyć o pełną pulę punktów w tym meczu.

Pary 22 kolejki :

Polonia II Przemyśl, -, LKS Nakło, 30 kwietnia, 16:00