Z Grochowcami tylko 3 pkt.

28 kwietnia 2022, godz. 10:21, 211 wyświetleń

ŻURAWIANKA - MOTOR GROCHOWCE

godz. 14:00 dnia 30.04.2022 r.

Będzie to szóste nasze spotkanie w historii kontaktów mistrzowskich. Żurawianka gra o 3 pkt., które pozwolą jej zmniejszyć różnicę punktową do drużyn z miejsc od 11 oraz pozwolą na pozostanie w peletonie pościgowym w walce o utrzymanie w klasie A.  Natomiast Grochowce jeśli odniosą zwycięstwo to będą miały bezpieczny bufor 6 pkt. nad strefa spadkową natomiast w przypadku porażki znajdą się praktycznie w strefie spadkowej i każdy następny mecz będzie meczem o 6 pkt. Faworytem będzie Motor, który wyprzedza nas o 5 punktów. Ponadto w tej rundzie Motor notuje 3 wygrane i jeden remis zdobywając w rundzie rewanżowej 10 pkt., wiec jest na fali wznoszącej. Jak więc jest to ważny mecz dla Żurawianki nikomu nie trzeba tego mówić. Dlatego zapraszam wszystkich do Maćkowic aby dopingować Żurawiankę w tak ważnym meczu. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: LKS Nakło - pauzuje, Wiar Krówniki  - Tęcza Kosienice, Cresovia Kalników - Korona Trójczyce, Strażak Sośnica - B.-Cz. Kaszyce, Gwiazda Maćkowice - Unia Fredropol, Pogórze Dubiecko - Wiar Huwniki, San Hureczko - Fort Jaksmanice.

Do tej pory nasze drużyny spotykały się pięciokrotnie. Pierwszy raz w sezonie 1996/97, których wyniki nie są znane. W kolejnym sezonie 1997/98 u siebie wygraliśmy 5 : 1, a w Grochowcach zwyciężyliśmy 2 : 1. Dnia 18.09.2021 r. Grochowce – Żurawianka 3:2 (1:0) Bilans bezpośrednich spotkań: 6 : 3 w punktach i 9 : 5 w bramkach. W Grochowcach: 3 : 3 w punktach i 4 : 4 w bramkach.

Zestaw par najbliższej kolejki prezentuje się bardzo ciekawie. Ważny i ciekawy mecz z punktu widzenia naszego zespołu  będzie spotkanie w Krównikach, gdzie udaje się Tęcza Kosienice. Wiar spisuje się poniżej oczekiwań i po 21 kolejkach znajduje się w strefie spadkowej dla tego nie może pozwolić sobie na utratę punktów. Następne spotkanie, które będzie elektryzować kibiców z Żurawicy to pojedynki Korony Trójczyce z Kalnikowem oraz Pogórza Dubiecko z Wiarem Huwniki. W zasadzie każdy wynik jest wynikiem sprzyjającym drużynie z Żurawicy i w wspomnianych meczach ciężko wskazać zdecydowanego faworyta. Jedno jest pewne, na pewno nie zabraknie emocji w po gwizdku sędziego rozpoczynającym wspomniane mecze. Pewne 3 pkt. może dopisać sobie drużyna z Kaszyc po ostatnich zawirowaniach w drużynie z Sośnicy ciężko będzie im odnieść zwycięstwo. Cieszy jednak fakt, że postanowili się nie poddawać i będą kontynuować rozgrywki do końca sezonu a co za tym idzie na pewno odniosą jeszcze zwycięstwo choć o utrzymaniu nie ma mowy. Gwiazda Maćkowice u siebie będzie podejmować drużynę Unia Fredropol. Wynik tego spotkania może  być różny.  Unia zajmuje 4 miejsce i uchodzi za solidny zespół. Jednak atut własnego boiska i w sumie niewiadoma o formę Gwiazdy bo jednego tygodnia potrafią wygrać z Nakłem 3:2 właśnie u siebie by następnie pojechać do Trójczyc i przegrać 5:1. To pokazuje, że wynik końcowy jest sprawą otwartą. Mecz San Hureczko - Fort Jaksmanice jest w zasadzie meczem o miejsce w tabeli między tymi dwoma drużynami, więc mecz typowy na remis. Jak widzimy ewentualna wygrana Żurawianki na pewno sprawi nam kibicom dużo radości a drużyna uwierzy w swoje umiejętności pomimo trudów z brakiem własnego boiska.  POWODZENIA ŻURAWIANKO!

Jarosław Gawłowski
jarek.gawlowski@gmail.com