Z Gwiazdą chce zobaczyć lepszą wersję naszych piłkarzy

01 kwietnia 2023, godz. 14:32, 130 wyświetleń

Musimy rzucić  wyzwanie przeciwnikowi. Nasza drużyna musi sobie pomagać , być może nasi stoperzy muszą grać dalszym podaniem.Jako kibic zastanawiam się czy rezygnacja z jednego z napastniów nie byłaby dobrym pomysłem , kosztem gracza nastawionego defensywnie.Wszak  drużynę buduję się od obrony..Potrzebna jest większa odpowiedzialność za futbolówkę naszych pomocników w szczególności Jarosława Gawłowskiego.Musimy się wspierać zarówno w obronie i w ataku..Musimy uwierzyć , że jesteśmy wstanie odmienić swój los. Pierwszy krok w kierunku poprawy naszej sytuacji już jutro!!!

Adrian Domański
adriandomanski270@gmail.com
2023-04-01

Kazimierz: SZANSE ŻURAWIANKI!W poprzednim sezonie ciągle patrzyliśmy na sytuację w tabelach wyższych klas rozgrywkowych. Obecnie dla Żurawianki sytuacja wydaje się bardziej klarowna niż poprzednio, ale czy rzeczywiście tak jest? Popatrzmy więc jak ona wygląda w strefach spadkowych.W II lidze, spada 4 zespoły:W strefie spadkowej jest Siarka Tarnobrzeg – 22 pkt., Garbarnia Kraków – 23 pkt i Hutnik Kraków – 27 pkt. Można niekorzystnie założyć, że do naszej III ligi stadnie maksymalnie 3 zespoły.W III lidze, spada 3 zespoły 3 = 6 zespołów.W grupie spadkowej jest KS Wiązownica – 17 pkt. i zagrożone są dodatkowo: Wisłoka Dębica – 26 pkt. i Sokół Sieniawa – 27 pkt. Można liczyć, że do naszej IV ligi spadnie tylko zespół Wiązownicy.W IV lidze, spada 4 zespoły 1 = 5 zespołów.Niemal pewnymi spadkowiczami są Wólczanka Wólka Pełkińska – 9 pkt. i LKS Skołoszów – 10 pkt., zaś Polonia Przemyśl jest raczej bezpieczna!W V lidze, spada 3 zespoły 2 = 5 zespołów.Tu jest problem dla Żurawianki! Aktualnie w ścisłej strefie spadkowej nie ma żadnej naszej drużyny, ale poważnie zagrożone są zespoły Orzeł Torki – 20 pkt. i zespół z Kaszyc – 22 pkt. Zespół Orła dzieli od ścisłej strefy spadkowej tylko 3 punkty, czyli od Hetmana Laszki, z którym jesienią na własnym boisku tylko zremisował 3 : 3! Hetman zremisował też w Kaszycach (2 : 2) i ma pewną przewagę nad tymi przeciwnikami. Nieco w lepszej sytuacji Orzeł Torki i zespół z Kaszyc jest w stosunku do Startu Pruchnik. Zatem sytuacja Żurawianki nie jest tak jednoznacznie i pozytywnie ukształtowana. Wcześniej pisałem, że paradoksalnie, odejście Krzysztofa Bajwoluka do Torek, może być zbawieniem dla Żurawianki. Jednak już dziś musimy ciągle dążyć aby chociaż zrównać się punktami z Wiarem Krówniki, by w ostatnim meczu sezonu w Krównikach walczyć o byt, a najlepiej wyprzedzić rywala. Pozostaje pytanie, w jaki sposób wyprzedzić, skoro dzieli nas aż 4 punkty?

2023-04-01 godz. 17:42