Z obawami jedziemy do Trójczyc!

03 listopada 2021, godz. 08:05, 455 wyświetleń

KORONA TRÓJCZYCE - ŻURAWIANKA

godz.14:00 dnia 07.11.2021 r.

Po dwóch kolejnych porażkach Żurawianka została zepchnięta w dół tabeli, choć jeszcze nie straciła kontaktu z jej środkiem. Dwie ostatnie kolejki jednak zadecydują, gdzie będziemy na koniec rundy. Niestety, obiektywnie rzecz biorąc nie zapowiada się wesoło w dwóch ostatnich wyjazdach, o czym szerzej napiszę w rozwinięciu. Zapraszam wszystkich kibiców Żurawianki do Trójczyc, aby spierać naszą drużynę w trudnej walce o punkty! POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych parach grają: Unia Fredropol - Fort Jaksmanice, Wiar Krówniki - San Hureczko, Cresovia Kalników - Pogórze Dubiecko, Gwiazda Maćkowice – Motor Grochowce, Leśnik Bircza - Strażak Sośnica, Tęcza Kosienice - B.-Cz. Kaszyce, LKS Nakło - Wiar Huwniki.

Do tej pory z Koroną Trójczyce Żurawianka spotykała się 14 razy, i tak: 1 i 2 ) Sezon 1994/95: (wyniki nie są znane); 3 i 4) Sezon 1995/96: Żurawianka – Korona 3 : 0 i Korona – Żurawianka 1 : 3; 5 i 6) Sezon 1996/97: Żurawianka – Korona 1 : 2 i Korona – Żurawianka 3 : 1; 7 i 8) Sezon 1997/98: Korona – Żurawianka 3 : 0 i Żurawianka – Korona 2 : 0; 9) dnia 11.11.2015 r. Żurawianka – Korona 3 : 1 (1 : 1) po bramkach Kohuta, K. Bajwoluka i samobójczej; 10) dnia 19.06.2016 r. Korona – Żurawianka 4 : 1 (2 : 1) po bramce Bąka; 11) dnia 28.08.2016 r. Żurawianka – Korona T. 0 : 4 (0 : 3); 12) dnia 09.04.2017 r. Korona T. – Żurawianka 3 : 0 (2 : 0); 13) Dnia 23.09.2018 r. Żurawianka – Korona T. 5 : 2 (2 : 1), 2 – K. Bajwoluk, 1 – G. Beer, Kamler, Kohut; 14) Dnia 28.04.2019 r, Korona T. – Żurawianka 1 : 12 (0 : 6), 3 – Kowal, K. Bajwoluk, 2 – Kamler, 1 – G. Beer, Biały, Gawłowski, Stelmach. Ogólny bilans 18 : 18 w punktach i 31 : 24 w bramkach, u siebie 12 : 6 w punktach i 14 : 9 w bramkach, na wyjeździe 6 : 12 w punktach i 17 : 15 w bramkach.

Jak dotąd z Koroną Trójczyce Żurawiance nie szło specjalnie w Trójczynach. Wyjątkiem w zasadzie jest ostatni mecz rozegrany w dniu 28.04.2019 roku, kiedy rozgromiliśmy Koronę aż 12 : 1 (6 : 0)! Teraz nie spodziewajmy się takiego wyniku, gdyż remis przyjmiemy z wielkim zadowoleniem. Dzisiejsza Korona, to nie tamta Korona, wystarczy tylko popatrzeć na tabelę i przeanalizować jej dotychczasowe wyniki. Przeciwnik, choć beniaminek, wyprzedza nas aż o 9, ale na własnym boisku nie błyszczy. U siebie Korona przegrała 0 : 3 z drużyną Kaszyc, 0 : 1 z Pogórzem i 1 : 4 z Unią, a zremisowała z Tęczą 1 : 1 i Sanem 3 : 3. Natomiast na wyjazdach gra znacznie lepiej, bo wygrała w Sośnicy 4 : 1, w Kalnikowie, Birczy, Nakle po 2 : 1 oraz w Jaksmanicach aż 5 : 2! Widać, że jedziemy do bardzo chimerycznie grającej drużyny na własnym boisku! W tej sytuacji jest o co walczyć, a przede wszystkim trzeba celnie i odważnie strzelać na bramkę. Bez strzałów meczu się nie wygrywa i to nawet, gdy przez cały mecz gra się na szesnastce przeciwnika. Żadnej tajemnicy nie piszę, nie ma celnych strzałów, nie ma bramek i mecz w najlepszym przepadku remisuje się 0 : 0, a najczęściej przegrywa się. Jesteśmy na dole, ale obserwujmy co dzieje się w wyższych klasach rozgrywkowych?

II liga (spada 4 zespoły):

Hutnik Kraków zupełnie zagrzebał się w dole tabeli i do bezpiecznego miejsca brakuje mu aż 10 punktów!

III liga (spada 3 zespoły + to co spadnie z II ligi):

Podobnie jak w II lidze Hutnik, w III lidze zdecydowanie w strefie spadkowej jest Wólczanka Wólka Pełkińska, która ma straty do bezpiecznego miejsca 7 punktów (do Podlasia) , a Sokół Sieniawa ma 4 punkty straty do Czarnych Połaniec.

IV liga (spada 6 zespołów + to co spadnie z III ligi):

W ścisłej strefie spadkowej jest MKS Kańczuga, Orzeł Przeworsk i Piast Tuczempy, a Polonia Przemyśl ma już 4 punktów przewagi nad tą strefą.

Klasa „O” (spada 5 drużyn + to co spadnie z IV ligi):

W ścisłej strefie spadkowej są: Czuwaj Przemyśl, GKS Orły i Orzeł Torki, ale straty do bezpiecznego miejsca są nieznaczne.

Klasa A (spada 1 drużyna + to co spadnie z klasy „O”):

Aktualnie w strefie spadkowej jest Leśnik Bircza (4 pkt.), a wyżej są: Strażak Sośnica - 7 pkt, Żurawianka – 12 pkt., Wiar Huwniki – 13 pkt., Cresovia – 14 pkt., Fort – 15 pkt. Biorąc pod uwagę sytuację w wyższych klasach rozgrywkowych , musimy zakładać, że z naszej klasy A spadnie znacznie więcej drużyn niż jedna, nawet cztery. Czy uda nam się coś nadrobić? Zestaw par najbliższej kolejki jest bardzo ciekawy w przypadku meczu w Kalnikowie i Birczy oraz w Nakle i Fredropolu. W przypadku naszej wygranej w Trójczynach, nie powinna ta kolejka wiele zmienić. Przy naszej porażce możemy ugruntować się na dole tabeli. POWODZENIA ŻURAWIANKO!

2021-11-03