Z trwogą jedziemy do Batycz!

01 maja 2021, godz. 20:57, 623 wyświetleń

LKS BATYCZE - ŻURAWIANKA

godz.15:00 dnia 03.05.2021 r.

Po świątecznej przerwie, w drugie majowe święto jedziemy do pobliskich Batycz, by walczyć praktycznie o 6 punktów i o życie. Będzie to siódme nasze spotkanie i to w sytuacji niemal dramatycznej. Po pierwsze, jesienią w Bolestraszycach dostaliśmy lania 2 : 5, a ostatnio na tym samym boisku przegraliśmy na własne życzenie 2 : 3 w meczu o 6 punktów. Po drugie, wysoka przegrana LKS Batycze w Kalnikowie, daje szansę na zdobycie choćby punktu, co przy porażce Wiaru Huwniki z Tęczą Kozienice da możliwość awansu o jedno miejsce. POWODZENIA I SZCZĘŚCIA ŻURAWIANKO!

W pozostałych meczach grają: San Hureczko – Grom Wyszatyce, Wiar Huwniki - Tęcza Kosienice, LKS Nakło – Orzeł Torki, Bizon Medyka - Pogórze Dubiecko, Fort Jaksmanice – Unia Fredropol, Gwiazda Maćkowice – Strażak Sośnica, Wiar Krówniki – Cresovia Kalników, LKS Ujkowice - pauzuje.

Pierwszy mecz odbył się dnia 24.08.2014 r. Żurawianka – LKS Batycze 6 : 0 (2 : 0) po bramkach 2 – Grad, 1 – Mazur, K. Sidor, M. Banaś, Zabłocki; 2) Dnia 04.04.2015 r. LKS Batycze – Żurawianka 1 : 1 (1 : 1) po bramce M. Banasia; 3) Dnia 04.11.2018 r. LKS Batycze – Żurawianka 2 : 0 (1 : 0); 4) Dnia 09.06.2019 r. Żurawianka – LKS Batycze 1 : 1 (1 : 1), Mazur; 5) Dnia 16.11.2019 r. LKS Batycze – Żurawianka 1 : 2 (1 : 1), A. Bajwoluk, Górniak; 6) Dnia 27.09.2020 r. Żurawianka – LKS Batycze 2 : 5 (1 : 3) G. Beer, Majcher. Bilans bezpośrednich spotkań w punktach 8 : 8 i w bramkach 12 : 10. Bilans ten w aktualnej sytuacji Żurawianki stracił na znaczeniu, bo ważna jest analiza w wyższych ligach.

Analizując sytuacją spadkową w oparciu o „Łączy nas Piłka”, to stwierdzić należy, że od następnego sezonu w A klasie i „Okręgówce” będzie po 18 drużyn. Wynika stąd, że z naszej A klasy spada tylko jedna drużyna + tyle, ile spadnie z okręgówki, czyli maksymalnie 4 drużyny. Nadal musimy obserwować co dzieje się w II, III, IV i V lidze, a dzieje się wiele!

Wyniki z 01.05.2021 par II ligi: Olimpia Grudziądz – Olimpia Elbląg 3 : 1, Pogoń Siedlce – Błękitni Stargard 2 : 2, Hutnik Kraków – KS Kalisz 0 : 2, w niedzielę grają: Stal Rzeszów – Motor Lublin, Lech II Poznań – Garbarnia Kraków, Chojniczanka Chojnice – Bytomia Bytów, Znicz Pruszków – pauzuje. Jeżeli Lech II wygra, to Hutnik będzie miał 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Wyniki z 01.05.2021 par III ligi: Orlęta Łuków – KS Wiązownica 4 : 0, Sokół Sieniawa – Stal Kraśnik 2 : 2, Cracovia II Kraków – Wisła Sandomierz 6 : 2, Podlasie Biała Podlaska – Chełmianka Chełm 1 : 1, Wólczanka Wólka Pełkińska – Korona II Kielce 1 : 3.

KS Wiązownica jest bardzo zła i praktycznie jest kandydatek do spadku. Została wyprzedzona przez rezerwę Cracovii i w następnym meczu wyjeżdża do Krakowa, gdzie zapewne przegra. Wszystko wskazuje na to, że wyprzedzi ich Stal Kraśnik i Orlęta Łuków, czy nawet Rezerwa Korony Kielce, bo bilans bezpośrednich spotkań ma ujemny z większością drużyn i dodatki ma tylko ze Stalą Kraśnik.

Wyniki z 01.05.2021par IV ligi: Lechia Sędziszów Młp. – Orzeł Przeworsk 0 : 2, Sokół Nisko – Stal II Mielec 0 : 0, Czarni Jasło – Stal II Stalowa Wola 4 : 4, Błękitni Ropczyce – Start Pruchnik 4 : 2, Polonia Przemyśl – Stal Sanok 1 : 1, w niedzielę Partyzant Targowiska – Resovia II Rzeszów.

Wygrana Orła w Sędziszowie przedłuża szansę na utrzymanie się w IV lidze i jest szansa na uratowanie się.

Wyniki z 01.05.2021 par V ligi: Roztocze Narol – Fenix Leszno 0 : 3 vo, Sanoczanka Święte - Łęk Ostrów 3 : 1, KS Szówsko – Huragan Gniewczyna 1 : 1, Czarni Pawłosiów – Czuwaj Przemyśl 4 : 2, Zorza Zarzecze – Motor Grochowce 0 : 3 vo, B.-Cz. Kaszyce – GKS Orły 1 : 2, Pogoń Lubaczów – MKS Kańczuga 1 : 1.

Strefa spadkowa rozciągła się do 9 drużyn. Motor Grochowce jest pewniakiem do spadku, a w strefie spadkowej bez zmian jest Fenix Leszno i drużyna Kaszyc, z których jedna może się uratować (Fenix), choć nie wolno odbierać szans obu drużynom, bo różnice są minimalne.

Wyniki A klasy z 01.05.2021: Unia Fredropol – LKS Nakło 3 : 5, Pogórze Dubiecko – Fort Jaksmanice 1 : 2, Grom Wyszatyce – Bizon Medyka 4 : 2, Strażak Sośnica – San Hureczko 2 : 6, Tęcza Kosienice – Gwiazda Maćkowice 3 : 1, Cresovia Kalników – LKS Batycze 4 : 1, LKS Ujkowice – Wiar Huwniki 4 : 3, Orzeł Torki – Wiar Krówniki 5 : 0. Wyniki drużyn walczących o utrzymanie niemal w całości pokrywają się z moją prognozą. Strefa spadkowa rozciągła się aż do ośmiu drużyn. Sytuacja Żurawianki nie jest dobra, ale nie jest jeszcze tragiczna. Najbliższy mecz w Batyczach może dużo nam wyjaśnić.

II, III i IV liga w dniu 03.05.2021 nie gra!

Zestaw par na 03.05.2021 V ligi: Czarni Pawłosiów – Roztocze Narol 3 : 0 vo, Czuwaj Przemyśl – Sanoczanka Święte, Łęk Ostrów – B.-Cz. Kaszyce, GKS Orły – Pogoń Lubaczów, Motor Grochowce – KS Szówsko, Huragan Gniewczyna – MKS Radymno, Płomień Morawsko – Fenix Leszno.

Każdy mecz ma wielkie znaczenie dla układu sił w tabeli V ligi.

W to święto oczy i myśli nasze skierujemy na Batycze, nie zapomnimy również o Huwnikach, Maćkowicach, Nakle i Krównikach, a także Ostrowie i Morawsku. Dobrze by było, gdyby oprócz wygranej Żurawianki w Batyczach, wygrały też: Tęcza w Huwnikach, Gwiazda ze Strażakiem i Wiar Krówniki z Cresovią. Nie za dużo tego dobrego? Marzyć przecież każdemu można, ale czy się marzenia sprawdzą? POWODZENIA ŻURAWIANKO!

2021-05-01