Zwycięskie derby!!!

2 : 1 – D. Biały 46’,

3 : 1 – Ł. Bąk 70’,

4 : 1 – Curyło 90’,

Żurawianka: Bojko – G. Beer, Gawłowski, Podolak, M. Bąk, - Szymański, Majcher, Biały, A. Bajwoluk (Curyło 80’), – Bąk Ł., K. Bajwoluk (Górniak 75’)

Gwiazda: Szymaszek – Sedlaczek, Łuc, Dejnaka, Błoński – Kostecki (A. Zięba 58’), Hamryszczak, Drzystek, A. Pawłowski (Kijanka 74’) – Dratwa (T. Zięba 68’)

Sędziował: - Paweł Pawlus

Widzów: 70.

Zwycięskie derby! Tak można określić pojedynek drużyn za przysłowiowej miedzy, których pojedynki zawsze dostarczały kibicom dużo wrażeń. Choć przyznam szczerze, że nie pamiętam tak spokojnego pojedynku derbowego jaki mięliśmy pomiędzy tymi drużynami w niedzielne popołudnie.

Wyniki w pozostałych meczach: Tęcza Kosienice - Korona Trójczyce 3:3, Wiar Krówniki - LKS Nakło 3:1, Unia Fredropol - pauzuje, Pogórze Dubiecko - Strażak Sośnica 4:1, Cresovia Kalników - Fort Jaksmanice 3:1, Motor Grochowce - B.-Cz. Kaszyce 1:3, San Hureczko - War Huwniki 3:2.

Początek spotkania, a w sumie pierwszy kwadrans to wzajemne wyczekiwanie co potrafi rywal. Żadna z drużyn nie podjęła zdecydowanego ataku na bramkę rywala. Jednak sprytem i pomysłem jako pierwsza wykazała się drużyna z Maćkowic. Gwiazda wykonywała rzut różny, piłkę w okolicę szesnastki dostał nie pilnowany Sedlaczek i mierzoną piłkę posła do Ł. Pawłowskiego, który strzałem z głowy zdobył prowadzi dla Maćkowic. Na szczęście dla Żurawianki posiada ona w swoich szeregach niezawodnego w tym sezonie Ł. Bąka, który gdy znalazł się w sytuacji sam na sam z Szymaszkiem spokojnie przelobował go i doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej połowy więcej emocji nie mięliśmy. Druga połowa zaczęła się idealnie dla Żurawianki bo będący w dobrej dyspozycji Biały zdobywa bramkę na 2:1 dla Żurawianki. Maćkowice starały się zagrażać bramce Bojki ale obrona znakomicie radziła sobie w tym daniu z napastnikami Gwiazdy, a gdy trzeba było to Bojko był na posterunku. Między 50’ a 65’ spotkania dwie 100% sytuacje mieli kolejno K. Bajwoluk i Biały jednak przegrali pojedynki z bramkarzem Maćkowic. I znów w swoje ręce a właściwie nogi, sprawy wziął Ł. Bąk, który zdobył swoją druga bramkę w tym spotkaniu i podwyższył wynik na 3:1 dla Żurawianki czym wprowadził spokój w poczynaniach kolegów z drużyny. W 90’ debiutancką bramkę zdobywa nasz najmłodszy młodzieżowiec Curyło. Któremu asystował nie kto inny jak Ł. Bąk. Żurawianka wygrała pojedynek derbowy z Gwiazda Maćkowice 4:1. A zawodnicy zwycięskiej drużyny na środku boiska zatańczyli w kółku i zaśpiewali przyśpiewkę o Żurawiance. Aż miło było patrzeć i słuchać!!!

Jarosław Gawłowski
jarek.gawlowski@gmail.com